Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Naložení masa na uzení

Dobrý den,
Chci se zeptat. Když naložím maso takto:
na každé kilo masa 20 gramů soli /nechci pragandu/
na každé kilo masa palici česneku
těsně naskládat do nerez hrnce
nechat tři týdny - občas přeskládat
omýt a šup do udírny

Je tento postup v praxi reálný? Bude to dobré? Může být?
Jak to děláte vy?
Dík

jde také o to jak tu sůl budete aplikovat.Já jsem při nakládání masa postupoval takto.Pravda je ta že jsem si do soli přidával sanitr to vy ale nechcete.Takže asponˇˇ do soli přidejte na 1kg cca 5Dkgcukru a rozmíchejte .Uvedenou směs důkladně vetřete do šálu masa a potom oklepnout a naskládat těsně na sebe aby nebyly zbytečné vzduchové mezery.Maso překrýt nejlépe dřevěným dýnkem a zatížit.Někdo Ještě maso zaleje slaným lákem.Mám za to že k nasolení masa tímto způsobem budou 3 týdny málo.To zjistíte tak že zhruba v polovině doby naložení při překládání masa,vezmete šál a naříznete.Pokad bude mít maso pěkně růžovou barvu a na řezu bude perletit tak je připraveno k uzení.na tomto vlákně bylo o uzení a nakládání masa už dost informací.Stačí si dát práci a vyhledat.