Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Čím byla přilepená lišta k podlaze?

Zdravím poradňáky.
Asi před půl rokem pokládali odborníci plovoucí podlahu a u dveří přilepili takovou přechodovou lištu (hliník potažený folií s imitací dřeva). Potřebuju ji teď vyměnit a zjistil jsem, že ta původní byla přilepená něčím, co je stále velmi lepivé a pružné. Rád bych tu novou zase přilepil něčím podobným, bohužel ani v Horním Bachu mi nebyli schopni poradit, co to je za lepidlo. Na pohled je to transparentní jako silikonový tmel, ale (i po tom půl roce) to stále lepí a táhne se to. Pokud někdo tušíte, co to je za lepidlo, budu moc rád.

Mám takovou hliníkovou přechodovou lištu doma. Z horní strany má folii a z dolní jsou 2 proužky nějakého lepidla, které je přesně takové, jako výše popisované - lepí fest a i po letech se táhne. Nákres toho, jak to vypadá je tady.
Dodnes se mi na to lepí písek, když se pod tu lištu dostane. ;-)
Lepil jsem to osobně, takže vím, jak to vypadalo - možná, že u vás opravdu nebyla tahle samolepící lišta použita, ale moc tomu nevěřím.

Co se týče Mamuta:

Výhody produktu Mamut glue (High tack):

Okamžitá a vynikající přilnavost k podkladu v interieru i exterieru staveb
Bez obsahu silikonu, izokyanátů, rozpouštědel a ftalátů
Rychle vytvrzující, bez zápachu
Trvale pružné, odolné vlhku a vodě (vodotěsný spoj), povětrnostním vlivům
Odolné plísním, slané vodě (moře), chlóru, čisticím prostředkům
Bez obsahu izokyanátů, rozpouštědel, ftalátů a silikonu
Po vytvrzení přetíratelný vhodnými disperzními barvami (mimo alkydových pryskyřic)
Lepené předměty není třeba fixovat. Spoje „drží" bez použití svěrek a podepření

Jak píše Kurt. Teď jsem taky přilepoval přechodku a na spodku jsou dva samolepící pásky. Zatím to nemám vyzkoušené v dlouhodobějším hledisku, ale lepí to fest. Nejdřív jsem to chtěl taky podlepit mamutem, ale nechal jsem to být, když jsem viděl jak to drží. Uvidím časem, podlepit se to dá vždycky.

Mamut je momentalni univerzalni remeslnicky lepidlo. Z vlastni zkusenosti musim rict, ze spoj dlazba-lista jim provedenej drzi opravdu dobre a to i presto, ze dlazba je vyhrivana a polyuretan a dokonce i epoxid selhali po par mesicich. A to lista drzi posuvny dvere a tak je namahana podstatne vic nez jen bezna prechodova lista. Takze za me, primitivni, ale funkcni reseni.

řiká se tomu sobolí ho*no nehledej to v Horním Bachu ale zkus nějaké stavebniny tam budou vědět co ti dát.

Edit: co vím dělá se černý, bílý a šedý. Vypadá to jak šiška salámu pro psy(modrobílý obal) je to mimochodem vynikající i třeba na lepení skel.

Pokud myslíš stejně něco jiného, toto bych doporučoval jako náhradu(pokud ti postačí výběr barev)