Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stavba rod.domu u vedení vysokého napětí

Dobrý den,chci se zeptat,nevíte někdo jak daleko se může stavět od vedení vysokého napětí?Je každá situace specifická nebo je dána nějaká metáž?Popřípadě na koho se mám obrátit,aby mi dal přesnou informaci?Na sousedovo pozemku vede vysoké napětí,je to 2m od hranice s mým budoucím pozemkem.
Díky za rady

Jedy sú rôzne, organické, anorganické, niektoré páchnu, iné nie, tekuté, plynné, kvapalné.
Domnievaš sa že elektromagnetické a elektrostatiské pole nemá na organizmus žiadny účinok ? A že jediné nebezpečenstvo je od spadnutých drôtov ? Videl si už napríklad koronu ktorá sa tvorí okolo vodičov ? Je to zvláštny jav a rôzne efekty sa dejú na miestach kde dochádza k zmenám tvaru vodiča. Vlastne nik celkom presne nevie čo sa tam deje.

Ani kurín by som tam nestaval. Preč od toho

Odkud je clanek, je irrelevantni jenom castecne - srovnavam tu studii a ten clanek, rozdil je docela markantni. Ten, kdo psal tu studii vidi do ty matematiky za tim a pracuje standartne vedecky(to je treba uvedeni miry nejistoty...). Ten clanek je, jako obvykle, vycuc udelny nekym, kdo do toho zdaleka tolik nevidi.

Jedinej racionalni duvod je pad vodice na zem. nema cenu se toho jakkoliv bat.

nemám rád tvrdenia bez pochybností..
takéto definitívne výroky a postoje boli u aplikácie DDT, počas výroby škvarobetonových tvárnic /mierne radioaktívnych/, pri výrobe drevotriesky s použitím formaldehydu /mierne jedovatom / atd, atd, atd ...
to nie je zaležitosť minulosti, stále to trvá ... PET flaše uvolňujú antimon, výrobcovia obalov a potravín presviedčajú že je ho tam tak malé množstvo že je to priam zdraviu prospešné ... no ano
dnes je 50% detí alergických, astmatických ... hlavne že niečo sa vyrába lacno a niekto perfektne zarobí

Lidi,já se ptal,jaká je vzdálenost,neptal jsem se vás co tomu říkáte a jestli mi to schvalujete!!!"BAHNO",Děkuji ti,jen od tebe jsem se dozvěděl co jsem potřeboval.Chtěl jsem nějaká čísla a krom tebe to asi nikdo nepochopil.

Tak jsou jevy, které se odkecat nedají. Mezi nimi je třeba elektrická indukce. Na táboře jsme jeden rok natáhli volejbalovou síť kousek od drátů VN - když přišel vlahý večer, vytáhli jsme balon a šli hrát. Každý dotek sítě (resp. ocelového lanka, které síť napínalo) si dodnes pamatuji. ;-)
Tím netvrdím, že když budeš bydlet pod drátem, umřeš dřív. Tím chci jen naznačit, že bych se nedivil, kdyby ti třeba po dešti prskal okap. :))