Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Jak přehrát VHS na DVD?

Dobrý den. Dříve, když jsem měl kameru, udělal jsem hodně záznamů, ale bohužel DVD nebylo, tudíš je vše na VHS. Protože VHS pomalu ale jistě mizí z prodejních pultů, chtěl bych se zeptat, jak takovou VHSku přehrát na DVD. Děkuji.

Výsledek z TV karty bohužel bývá velmi mizerný. Lepší bude použití nějakého A/D převodníku, třeba v digikameře s odblokovanými analogovými vstupy:
- ke kameře připojit VHS, na kameře nastavit režim A/D převodníku
- kameru propojit firewire s PC
- v PC grabovat v nějakém editačním softu (přinejhorším Movie Maker), např. Vegas, Ulead, Pinnacle, Premiere...
- následně zkonvertovat na cokoliv.

No pokáď je to jednorázovka, bych hledal firmu, která to umí. (Jsou blbci, kteří archivují třeba i vlastní svatbu...stejně je to už převážně zbytečné!)
Na valašsku v R/p.R se mi něco mate, že 1/2 hod (?) za 200,- Kč. Dokonce umí z 8mm na DVD.
Prostě to uměj, nemáš šanci být lepší, rychlejší a levnější, bo se to budeš teprve hodně dlouho učit!
Ale pokud chceš převádět staré filmy, nahrané třeba z PL (dnes censored) na DVD - upřímnou soustrast!

Protože VHS pomalu ale jistě mizí z prodejních pultů,

VHS kazety postihuje to čo postihlo v 60-tich rokoch šelakové /78 ot/ platne, o 20 rokov neskôr vinyl LP /33ot, následne pásky, MC kazety, a skončia tak aj CD a DVD.

Čas nezastavíš. Nosiče skončia v smetiach, nie preto že by nebolo prístroja ktorý by ich prehral. Skončia tak pretože o ich obsah nebude mať nik záujem.

Je dosť kombinovaných prístrojov, prehrajú VHS aj DVD, drahšie modely VHS aj zapíšu na DVD. Ak si zaobstaráš prístroj dnes, 10-15 rokov má šancu fungovať. A ty budeš mať čas za tú dobu si rozmyslieť čo konvertovať prípadne to necháš až na potomkov.