Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Suchý záchod

Na chalupě jsem opravil kadibudku a nevím jak to udělat aby nepáchla.Je tam klasický škopek a chtěl jsem to sasejpat chloraminem-mají ho jen v lékárně a chtějí za 1kg 160kč-no nejsem blázen.Přemejšlel jsem i o tý modrý vodě do ekoWC ale nemám zkušenosti.Můžete mě někdo poradit?Dík

Všechny kýble a podobě jsou naprd a jsou zakázané. Kup si dovnitř chemické WC, to nesmrdí, je hygienické a má to nějakou kultůru sr*aní. A může se to pak vylejt třeba k sousedům. Ale ty sajrajty do toho taky stojí docela dost. Zase ten Instabule (co rozežírá hov*na) vydrží pár let.... teda podle frekvence návštěv.

My máme relativně dobré zkušenosti s takzvanýma separačníma záchodama (Separett.eu). Tam žádná náplň není, tedy alespoň kromě té standardní :) Celý fígl je v nepřetržitém odvětrávání záchodu, takže hovna prostě seschnou a když už jich máte plný pytel, přijdou do kompostu. Nesmrdí to, nic se do toho nemusí dávat. Člověk si na druhou stranu musí dávat trochu bacha, aby neposral co nemá, větráček spolkne nějakou tu elektriku (věřím že málo), záchod je potřeba nainstalovat (odvod moči, trubka odvětrání) a především je dost drahý. Nebýt té vysoké ceny, přišel by mi asi jako ideální řešení.

Toho modrýho sjrajtu se dává 1dcl / 20l obsahy WC, takže litrovka vydrží na 200l odpadu. Doporučuji používat pouze na tuhý odpad, řídký vypouštět ke keři...
Záleží na počtu osob ale přes leto na zhradě pro 2 osoby ,NO problem. mám ho už 15let. Modrej sajrajt asi 250,-/l, pak se prodává ještě 4l, ale ten je tuším ředěnej ntno dobře číst...

Když už tam leješ ten modrej hnus (Instabule - bacha, působí jako slzný plyn), tak už investice do chemického WC není tak velká a zvýší se podstatně kultůra látkové výměny. Instabule jde ostatně lejt i do kýblu, tomu prostředku je prakticky jedno, kde ty hovna rozpustí.

Byl jsem kdysi v obdobné situaci. Chodil jsem do leda. Naštěstí jsem měl les za plotem. Než mě chyt hajnej. V lese smí sr*át zvěř co hrdlo ráčí, lidi ne. Hovnama znečisťujou přírodu, zvířata ne. Asi máme ve žrádlu takový sajrajty, že to nesmí ani do chroští.