Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Barevné značení tranzistorů

Zdarec mám dotaz právě si třídím moje zásoby součáctek, předtím jsem se tomu vyhýbal, víte jak je pouzdro tranzistoru KC 147 (třeba), tak mám jich dost popsaných, ale jsou tam i barevně značený určitě jste se tu s tím někdo setkal:
[http://img58.imageshack.us/img58/4408/tranzistorir6 .jpg]
Mám tam různé barvy červenou, bílou, modrou....
Tak jestli toto značení někdo znáte tak mi please napište jaká barva je jaký tranzistor. Na internetu jsem to nenašel, a to je zajímavé. Díky za pomoc.:-)

Když už jsme u těch značení (barevných) neví někdo jaké jsou u barevných diod parametry? Víte né?
[diodaik1.jpg]
Ty proužky každá barva na určité napětí, možná i na proud, ale to si nejsem jistý. Nemyslim jak je tam víc proužků to mám, maj jen jeden a jsou křemíkové.
To jsem měl na papíře, ale už nemám nevim kam se to podělo a z hlavy si to určitě nepamatuju, jen si chci doplnit informace. Dík

To asi neni ono já myslim tyto diody (musel jsem to naskenovat, jelikož jsem neměl po ruce foťák)
[http://img61.imageshack.us/img61/3936/skenovat0001q j3.jpg]
Pamatuju se že se rozlišovali podle napětí a k tomu sloužily ty barvy. Proud se rozlišoval podle tloušťky té diody. Nebo se pletu? Tak si to fakt pamatuju.:-|
Možná je to tak, na to jakou mám sklerózu si nejsem jist. Možná máš pravdu vypadáto tak.

/edit: jo už to dává smysl, už jsem si to pořádně proštudoval, tak díky mooc.:-)

Ano je to myslim rozlisovanie podla maximalneho zaverneho napatia, ale farby uz nepamatam. Myslim ze to boli diody do 1A. Tie diody nie su parametrami nic moc, ja by som to povyhadzoval.
Urcite to bude v nejakom Tesla katalogu z dob sociku, skus nejaky vyhrabat medzi starymi vecami. Ten moj je momentalne 1000km daleko takze najskor tak o mesiac dva ti mozem napisat ze co to znamenalo :-) (ak to v nom vobec bude)

P.S. aha uz to mas aj na tej linke vyssie. To co mas je asi KY 132 / 80V (zeleny) (mozno by to mohlo byt aj KY130, neviem ake boli hrube KY130ky, radsej to vyhod :)

P.S.2. Dnes sa namiesto toho pouziva 1N4001 az 1N4007, a stoji 1Kc/kus :)