Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výměna - montáž umyvadlové baterie

Výměna umyvadlové baterie, kterou jsem dělal poprvé (myslím, že nejsem sám, proto se píšu), se změnila v horor, když jsem se pokoušel uvolnit jisticí šroub. Nevím, jak komu, ale mně připadlo fyzikálně nemožné otočít s ním klíčem nebo kombinačkami v onom úzkém prostoru. A co teprv utáhnutí nové baterie ?
Naštěstí jsem si vzpomněl, že jsme kdysi doma mívali násuvné klíče. Viz foto. Nenašel jsem sice doma správnou velikost, ale můj příbuzný ve staré dílně ano. Pak už jsem vymontování staré i montáž nové zvládnul za deset minut.
Dá se něco takového ještě sehnat (navíc ve správné velikosti) ?
Nebo to děláte jinak ?

Všechny zdravím.

Udělám si doma všechno možné od dřeva i železa... Zjistil jsem ale, že se nevyplácí dělat všechno. Baterii jsme si nechal nedávno vyměnit od firmy, včetně uzavíracích kouhotů pod umyvadlem. Cena materiálu 1700,- Kč, práce 250,-Kč. Uznejte, má cenu se s tím trápit ?

před 3mi měsíci jsem to dotahoval gola(s račnou). Ořech nebyl nasunut na kuličce úplně, ale na posledním možném kousku. Kdyby to nešlo už, tak bych tu osku co přečnívá odřízl a nechal jen na matku.

Jinač nástrkáče se prodávají v železářství. Viděl jsem je ve Frýstku v Modré labuti. Ale i na síti je najdeš. Jmenuje se to Nástrčkové klíče. Je toho většinou celá sada a levná stojí pár stuváků :)

Děkuji. Je pravda, že jsem mohl lépe hledat, ale nevzpomněl jsem si do Googlu na nástrčkový nebo trubkový klíč.
No, já jsem problém jakž takž vyřešil, ale připadlo mi odsud:

http://hobby.idnes.cz/vymenu-stojankove-baterie-zv ladne-kazdy-zdatnejsi-kutil-pz7-/hobby-domov.aspx? c=A081110_144733_hobby-domov_bma

a hlavně z připojené diskuse, že by někdo tohle vlákno mohl uvítat a lépe se připravit, než já.

Myslíš teleso pákovej batérie dotiahnutej k porcelánu umývadla?

Tam by mal byť rúrkový kľúč 9mm
5-1-Kluce

dole na prípoji za ventilmi sú vhodné vidlicové kľúče, tuším 13-17 podľa oka.

Tieto debilné batérie našťastie doma nemám ani nechcem mať. Mám klasiku, páková batéria priamo na stene nad umývadlom či dresmi. Obsluha ako víno, pohoda po stojačky, pri popíjaní domáceho Rizlingu, ideálny prístup zo všetkých strán, žiadne lozenie pod dresmi s "veľkou hlavou", mačkanie si čreva pri mojich 110kg/195cm.

Vhodné batérie nacapené na porceláne umývadiel pre kutilov, zakrslých tajtrlíkov z rodu nedorobených "pinguínov", ktorých domáce samice ošperkujú onedlho parohami pri prvej príležitosti kdesi nastojáka vo WC v práci či vo fitnesku s prvým namakaným fešákom fízlom.