Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odpad z domu na samotě?

Dá se někde najít povinnost majitele novostavby (tj. dům se teprve bude stavět) na vyřešení odpadu? Jde o to, že dům bude mimo běžnou zástavbu, tj. "na samotě". Jde o řešení odpadu z WC, vody z umývání nádobí atd. Musí být u domu "septik", nebo čistička?

Má někdo odkaz na web, kde se tohle řeší?

Díky,
Pavel

P.S.: Jedna kráska vám bude za každou radu vděčná.

pokud se jedna o samotu, predpokladam ze neni dosazitelny kanalizacni rad, pak je nasnade pouziti bezodtokove jimky odpadnich vod, strucne cesky zumpy. zumpa nema odtok a proto se musi vyvazet.
septik je tri a vice-komorova sedimentacni jimka. stupen vycisteni odpadni vody nedosahuje dnesnich pozadavku a proto jiz nepovoluji.
cistirny odpadnich vod. pouzitelne jsou biologicke, kdo ma vyssi ekologicke citeni, muze zvolit korenovou. cistirna produkuje dostaecne procistenou vodu, kterou lze "někam" vypoustet. zamerne zvyraznuji nekam, protoze s vypoustenim to neni jen tak. kazdy kdo chce vypoustet vycistenou vodu z COV si nejprve musi od vodohospodarskeho uradu opatrit Povolení na vypouštění odpadních vod.
a ted jsem vygooglil velmi slusny clanek Legislativa domovních ČOV, ktery se tematem zabyva vic nez dostatecne. ;-)
CINK

Nejjednodušší je obrátit se na příslušný stavební úřad. Jestliže se dům teprve bude stavět, tak zpracovala/bude zpracovávat projektová dokumentace. Součástí je i osazení do parcely a napojení na inženýrské sítě. Tohle všechno nejdříve stavební úřad schválí, tzn. že i způsob likvidace odpadů...
Lepší je ČOV, náklady cca stejné jako při septiku, navíc je možné vyčištinou vodu použít na zálivku. Potom se nejedná o vodní dílo a není potřeba povolení od vodosprávního orgánu (takhle to budeme řešit my).

Potom se nejedná o vodní dílo a není potřeba povolení od vodosprávního orgánu

Bohužel i tohle má prý háček. Známý mi vyprávěl že to takhle chtěl udělat, úřednice mu ale spočítala že jako čtyřčlenná rodina vyprodukují tolik a tolik odpadní vody a že má na to malou parcelu-tzn. že kdyby tím množstvím zaléval, podmáčí parcelu a okolí. Ať tedy zajde za sousedem a ten mu písemně potvrdí že vodu od něj bude odebírat na zálivku. Soused se lekl že na něj šije nějakou boudu a nic mu nepodepsal.Tak se dotyčný známý po měsíci běhání po úřadech naštval a udělal si septik s tím že to po kolaudaci prorazí do obecní "dešťovky". Tak to mají ve vesnici všichni a nikoho to nezajímá. Je to ale už pár let tak třeba naše úřady už zmoudřely . ]:)

To jo, taky jsme museli mít hydrogeologický průzkum. Ale vzhledem k tomu, že po dokončení domu zůstane cca 1000 m2 trávy, tak se spotřebou vody na zálivku nebude problém.

Ale i malá parcela se dá vyřešit. Pořídit akumulační nádrž kam půjde vyčistěná voda, z ní se nebude zalévat, ale voda se bude vyvážet stejně jako ze žumpy. Tohle by mohla být verze pro úřad, realita se přizpůsobí... ;-)