Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vrtání do panelu

Zdar,

tak jsem si natrel konzoli a chtel jsem ji vratit zpatky (byla prisroubovana ke stropu - panel), jenze jsem pritom zlomil sroub a zustal ve hmozdince. Tak jsem vzal vrtacku, ze vyvrtam dirku o kus vedle, jenomze mi to nejde, vyvrtam tam 1 cm a dal ani ň. Co s tim ? Preci musi jit vrtat do panelu :?:

co je SDS ?

A co ten zlomenej sroub, neslo by ho odvrtat ?

Ja a jeste jsem predtim zapomnel, kdyz mam obyc. vrtacku nejakou levnou, pomohla by nejaka lepsi a co vrtaky, nejsou nejaky spesl na panel, ja nikdy panel nevrtal, jen drevo a cihly.

no jestli tě dobře chápu tak chceš koupit ten SDS že? ale pozor ten SDS se nedá dát do obič vrtačky, na to jsou spešl hlavy. kdyš uš pujčovat vrtačku tak uš teda s SDS hlavou. ale pozor SDS jsou docela drahý. takže bych to zkusil s tim vidiákem a mlátit do toho neš se pustíš do půjčování. mě to taky někdy povolilo.

Ale nemáte-li upínání na SDS ve vrtačce, tak je vám SDS vrták k ničemu.
Ano, Hilti TE 6 je "lepší vrtačka" - je to tzv. vrtací kladivo, opravdu doporučuji, půjčení stojí obvykle stovku, dvě a ušetříte tím nervy a čas. Rozmyslete si taky, jestli těch konzol nebudete natírat více - když už bude ten přístroj doma....

Jsem z Prahy, diky za nabidku, ale uz nepotrebuju.

Ja jsem mohl diru udelat 1cm vlevo i vpravo od puvodni, tak jsem ji udelal na te druhe strane a v pohode. Jinak diky vsem za rady, nevedel jsem ze pokud narazim na kaminek, muzu mit takovy problem.

Nevěřte moc kamínku,již jsem nějaký otvor do betonu vyvtrtal a o hodně velkých průměrech,nevětším problémem bývá ocelová armatůra.Každý panel se skládá z kamínků,přidává se žulová drť z důvodu soudržnosti betonu,plus ocelová armatůra.Pro příště ještě,nechá se odvrtat i ta hmoždinka aniž by jste vrtali šroub,je třeba mít trubičkový vrták,který vrtá hmoždinku a ašroub se při vrtání uschová do jeho těla a není vrtán.Tento vrták vyrobíte z kousku trubky požadovaného průměru a nabroušením břitů,není potřeba žádná tvrdá trubička.Opravdu to jde,několikráte mám odzkoušeno.