Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem myčka indesit

Dobrý den,mám starou myčku asi 8 let,typ už pořádně nevím,jasně chápu,už je stará,ale neměla nikdy žádný problém,teda jednou nevypouštěla celou vodu,ale dle nějaké rady stačilo myčku převrátit na všechny 4 strany a myčka další 3 roky jela uplně bez problému :-)
Momentálně už tak měsíc se jakoby sekla a přestala napouštět vodu-vždy se nastavil program,myčka začala napouštět vodu a pak se jakoby zasekla,vypne čerpadlo-pokaždé jinak,jednou když už měla napustěno hodně vody a myčka byla plná vody,jindy se to zaseklo hned jak začala napouštět,sama se spustila ,když jsem celý program resetovala,nebo vytáhla ze zásuvky,nebo jsem s ní pohla,někdy stačil 1 pokus,jindy tak 10x zkoušet,už jsem ji znovu celou převrátili a tentokrát nic,asi 100x jsem zkoušela znovu to co pomáhalo a už nic,funguje pouze ovladací knoflík,když se zapíná ,že se resetovala-zapípá,pak nastavím program jakýkoli a už se nic neděje.
Opraváře k takhle staré myčce se mi moc volat nechce a na novou moc korunek není-jsem na mateřské.
Partner zatím jen vyčistil sýtka,ale nic tam nebbylo,trošku mastné,ale dál neví co ,nerozumí tomu..díky za každou radu,co by mohl udělat,co rozdělat,na co se podívat,dřív než myčku vyhodíme do šrotu,třeba to není nic vážného..

Já jsem měl myčku Zanussi,
http://kutilska.poradna.net/q/view/85446-mycka-zan ussi-dws684-nenapousti-vodu
v poslední době začala mít problémy s napouštěním vody (zkus do myčky, pokud se nenapustí voda nalejt asi 5 litrů vody, jestli mycí program bude pokračovat), pomohlo důkladné propláchnutí labyrintu, ale odněkud začala téci. Koukal jsem odkud, ale netroufnul jsem si ji rozebrat tak, abych zjistil, kde je problém. Myčka už je ve sběrném dvoře a koupili jsme novou, měla by mít poloviční spotřebu vody, mají nám ji přivézt příští týden.

díky každá rada nad zlato :-) Až přijede partner z práce,trochu si to pročte a zkusí se v tom poštourat :-)
Pořád lepší udělat aspon něco,než ji hned vyhodit..OCENUJI,ŽE JELA BEZ PORUCHY SPOUSTU LET A PERFEKNĚ MYLA I LEŠTILA,proto je mi líto jí nedat ještě šanci vyhodit ji..

mám i typ :-) INDESIT DI 72 :-)
jinak sítka jsem zkontrolovala i sama,hrubou silou jsem odmontovala hadice a nic,čisto..a hadice skříplá není,myčka v mytí nepokračuje..
Nalila jsem tam asi 6 litrů vody a nic!!nespustí se další pokyn k funkci,jen pípne program,jakože se to má spustit,ale nic se neděje..takže mě čeká,ještě tu vodu nějak dostat ven

knoflíkem jsem to zkusila anic se neděje..voda je tam a myčka nereaguje,ikdyž program resutuju,tak to zapípá že je reset a když pustím přislušný program,zapípá toa rosvítí jako vždy že se to zapnulo,ale nic se neděje..

Tak se všechno vyzkoušelo a vše bylo marné...bohužel nic myčka nedělá..NEMŮŽE BÝT NĚCO S ČERPADLEM?zaseklé,nebo vodní kámen?
Má ještě někdo nějaký nápad,co ještě rozdělat či vyčistit?vyhodit ji můžeme vždycky,ale pokud je možná ještě záchrana,samozřejmě jen pokud by to nebylo drahé,to už by němělo žádný smysl..

momentálně má chlap myčku na dvoře a zkouší odšroubovat vše co se dá a pokud jse co pročistit..prosíme ještě nějaké rady na co se víc zaměřit,co pročistit atd..ještě poslední resuscitace myčky která bez poruchy sloužila 100% 8let

ještě další info,v zadní části myčky není nic..všechno je ve spodní části,je tam i nějaký filtr nebo něco,co by sem měl pročistit?jediné co se zdá,že by mohlo být jako závada,že jsme našli nějaké myší bobky na dně myčky a pod polystyrénovým asi plovákem bylo jakoby zaseknutá rozkousaná ta izolace co je kolem,tím pádem to bylo seplé,asi aby netekla voda-proto čerpadlo je vypnuté..jinak nic rozkousané nevypadá,vyčístíme a dám vědět,jestli to pomohlo :-)kéééž by!!

Fotky klidně nafotím,ale nevím čeho??napiště mi co mám nafotit a já to bliknu.Jak zjistíme ,že jde čerpadlem otočit?čím pohnout?a když chci sem vložit foto,nemusím být přihlášená?nic na vložení foto tu nevidím.

problém nejspíš nalezen!!ta nádoba bílá průhledná,vypadala jakože je jen pro sůl,ale všimli jsme si ,že je tam hrozný bordel-to hnědé!!!vypadá to,že je to oddělené,to je ten hlavní filtr?jak jej rozdělat?odpojit hadičky,to je asi jasné,ale ta nadoba se dá i rozdělat?vypadá to jako zalisované,ale asi to nějak jde..pochoptelně jsme to nikdy nedělali,páč sme ani nevěděli že to tam je..není to nějak natlakované?

To hnědé tam patří, to je změkčovač vody, sežere vápník z vody a pak se propláchne solí, aby ten vápník zase pustil a fungoval i příště. Plovák dole vypne myčku, když teče voda, ten můžete pro zkoušku vyřadit. Spíš hledejte čidlo hladiny vody, když vám to napouštění tak blblo.

achjooo,nemůžeme nic najít,vypadá to,že oživování vzdáme,stejně se mi nechce věřit,že je to něco závažného..Něco prostě blokuje čerpadlo,aby nenapouštělo vodu,plovák zrušen,plno kontaktů se odpojilo a vyčistilo,ale co s tím dělat jiného netušíme..kde hledat nějakéto čidlo hladiny,neví někdo?

Vodu dovnitř nehrne čerpadlo, teče tam tlakem z potrubí a pouští jí elektromagnetický ventil. Ten sepne řídící jednotka po vyhodnocení nějakých podmínek - jako zavřená dvířka (spínač nahoře v zavírání), klidová poloha senzoru vytopení a možná ještě něco. Čerpadlo malé vodu vyčerpá z myčky a velké jí honí do mycích ramen. presostat je u labyrintu na boku myčky, zkus si počíst na http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&f ile=search dej hledat myčka + indesit

díky moc,právě si taky myslíme,že to čerpadlo dostalo nějaký impuls,aby tu vodu prostě nepustilo,že ho něco blokuje.Dvířka těsní dobře,doléhají ,pěkně to cvakne-tam problém není,plovák jsme na zkoušky zrošili,také to tím není,žádná změna..
v tom odkazu jediné co jsme vyčetli ,co by mohlo být podobné ,tak tohle:
,pokud byl zanešený filtr,tak mohlo dojít k přetečení a voda se dostala pod myčku do vany a
sepnul aquastop.Pozor, Indesity jsou náchylné na namočení oběhovky a pak to vinutí dlouho nepřežije. Nenaklánět myčku na zadní pravou stranu!
co je oběhovka?a jaké vinutí?myčku jsme nělikrát nakláněli na všechny strany i na tu zadní..ale až po tom co to nejelo..teda i před tím,když to už blbnulo a někdy tím nakloněním,se to čerpadlo zase spustilo..
Už fakt nevíme

Po kontrole snad už všeho,to vypadá,že opravdu nefunguje zámek u dvířek!!!! přitom to normálně cvakne a dovře se,žádnou zavadu to nehlásilo,jen se prostě nepustí voda.Partner myčku má na dvoře a všechno kontroluje a zjistil,že ty dvířka nespínají tak jak by měly.Tak to nějak elektronicky zavřel a myčka se spustila!ale dvířka sme měli pootevřená -byly uměle jako zavřená,myčka začala normálně napouštět vodu,ale zase najednou ji začala hned vypouštět hadicí-měli sme ji volně položenou na zemi,tak jsme ji kousek zvedli nahoru,pak se sice myčka napustila,ale pípla,pak pípala několikrát a voda začala téct spodem myčky -tak jsme zase hadici položili a voda vytekla,ihned potom zase voda začala napouštět a pořád tak dokola.. Něco je asi špatně -asi nějaké čidlo hladiny-to je kde nebo co? a jak opravit ten zámek u dveří?
Každopádně všechno je čisté,čerpadlo jede,takže to hlavní funguje..
Ale je ted nějaká zblblá..Poradí někdo?

zámek opraven,byl tam nějaký problém,myčka se pak hned spustila a vypadalo to,že to bude uplně v pořádku,ale asi po půlhodině kdy myčka napustí vodu,normálně myje,zapípá,rosvítí se zeleně kontrolky sprchování a mytí a začnou zeleně blikat a myčka se vypne,přitom i vypouštěla..dělá to při jakémkoli programu..
Takže už je jiný problém,myčka už jede,ale pak se vypne,napadá prosím někoho něco?
ted když se už rozhýbala se mi ji vyhodit nechce už vůbec..

tak koukám má tu skoro monolog :-(
Další poznatek,na boku partner našel-asi nějaký tlakový spínač..?v průhledné hadičce je vzduch,když se vzduch vypustí,myčka jede,nebo když se ten spínač nějak sepne..jsou tam nějaké šroubky a jeden vypadá že tam chybí,může to vadit?myčka udělá jen půl programu,pak to dokončí,teda nevím ještě jestli suší,protože jsme to otevřeli vždycky dřív..jen když se něco provede s tím spínačem nebo co to je?můžu to nafotit..Má někdo nějakou radu?

opraváři by jsme to svěřili i dřív,ale co jsem zjištovali,tak nejblíž je k nám opravář 65km a prý jen zjištění závady 670kč + doprava a pak ještě samotná oprava..no ještě pozjištuje přes známe,jestli někdo nemá nějakého známého..,ale má šanci už jen do neděle,pak už ji odvezeme směr SD