Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Zkušenosti s HECHT

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat, zda nemáte zkušenosti s benzínovými sekačkami HECHT. Prý je to český výrobce.
Díval jsem se, že ceny strojů jsou poměrně zajímave. Líbí se mi např. HECHT 5484 SXE 5 IN 1.
Myslíte, že by to byl špatný kup?
Díky
Ondra

Hecht je špatný kup.

Tehdá když jsem zahradní techniku prodával(preferoval jsem stroje žluté neznámé barvy mj.)

Chodili lidi zdálo se jim drahý dýt za kultivátor 6000,-, za sekačku 5000,-, za mot, pilu 10000,- ,za mot, kosu 10000,- abych nepřišel o zákazníky(kšeft) nabízel jsem jim značky viz. Hecht, Gardenmeister, AL- KO apod.

Obchody uskutečněny a moje hamižnost a ochota zároveň se mi záhy začala vracet i s úrokama.

Občas si řikám že jsem nebyl ráznější a nevnutil těm lidem po každý něco od Stihlu, HOndy, H, apod.

Ale když si to vemu ,Vám to může být vlastně jedno, kupujte ty Hechty apod. a pak to vlastně zničte, což de jednodušejc než u renomovaných značek a vratťe to ať se z toho omeje ten kdo Vám to prodal(aspoň nebudu a nejsem sám kdo to zažil co jsou lidi zač):-D

Zdravím, mám zkušenosti s HECHT jako motorovou pylou 945. Byla za příznivou cenu. Vše co bylo uvedeno je pravda. Plní vše, co jsme potřebovali. V recenzích je výtka, že je těžká, což já mnímám jako plus. Tím že váží asi 5 KG, tak do ní člověk nemusí tolik tlačit, řeže sama :-) Jediná nelogická věc je sytič. Je vytakovací jak u Favorita 135. Když ho vytáhnete dle manuálu do startovací polohy, tak přidá trošku plynu, však uplně uzavře přívod vzduchu do karburátoru. Palivo není okysličené, motor se přechlastá a konec - nechápu :-(. Primer? Motor se také přechlastá i když jej zmáčknete jen jednou. Nejlépe se zatímn osvědčilo, že jeden startuje a druhý podrží plyn. To pach chytne na 3 trhy :-D

Váš příspěvek mi vykouzlil úsměv na rtech. S otorovou pilou dle všeho neumíte pracovat a děláte při obsluze zásadní chyby. Ale počítám že ste se je naučil díky špatně fungující pile.
1) na pilu se netlačí! Není potřeba, řeže i bez toho
2) pletete si sytič u dvoutaktního a čtyřtaktního motoru, fungují rozdílným způsobem a i použití je tudíž jiné

nejdřív šáhněte kapku do kapsy nechte udělat základní údržbu tý tragédie.

Vyměnte těsnění, membránu, ne li radši karbec, vyčistěte vzd.filtr, vyměnte svíčku.

Pak se můžete bavit o nějakým startování...

:)):))jo bacha na starej benzín aby to vůbec chytlo:)):))je potřeba zajet k pumpě se škeblí natankovat nejlépe benzín n95v power plus ve vakuovým obalu, vypadá to jako krabice mlíka(bacha na datum spotřeby) a toto palivo doplňujte při nadcházejícím úplňku měsíce za doprovodu státní hymny

No pak když to nastartujete způsobem dřevorubeckým:
pilku dejte na rovnou zem, přišlápněte ji tak že strčíte chodidlo do madla a palcem si zkusíte přidat(doporučuju použit brzdu řetezu), pilu držte jednou rokou za držadlo a přitlačujte k zemí a druhou rokou nastartujte (zahřejte ji)a nenechte ji chcípnout a malým šroubováčkem nastavte volnoběh tak až se řetěz začne rozbíhat/nebo naopak zastavovat.ještě chvíli ji pak trapte a vyzkoušejte jestli je volnoběh stálý.

Chcípněte ji a už startujte po Vašem.Pokud se nezdaří/nedaří, je chyba ve výrobku zn. Hecht, :))nebo špatně vybraném a doplňovaném benzínu:)) a nebo ještě jinde.

Dobrý den, já Vám děkuji za reakci. Chci jen říci, že pila byla tento víkend teprve po druhé použita. Je úplně nová, tudíž seřízená atd. Benzín je samozřejmě také nový (n95). Jelikož neřežu denně, tak jsem z pily všechny kapaliny vylil a celou ji vyčistil. Taková příprava na dlouhý spánek.:-)

Vysvětlete mi ale po "lopatě". Jak je to s tím sytičem? Co to znamená: "Při startování studeného motoru vytáhněte sytič a nastavte plyn do startovací polohy". Co to znamená, jak to má správně být, když mi to nechytá ani na posté? To je jediné co nechápu. S primerem také nevím...:-(
Je fakt, že když se zahřeje, tak logicky chytne skoro jen pohledem :-D

při startování studeného motoru vytáhněte sytič a nastavte plyn do startovací polohy"

Připadá mi to jako systém jedné nejmenovné značky...

Ale proč by to proboha mělo mít ještě meziplyn na startování jako křoviňák to nevim ale budiž...

:>:
1)3x naprázdno nastartovat
2)napumpovat 3x
3)vytáhnout úplně ten sytič

:!:a teď bych řekl že to je blbej překlad nějakýho činskýho návodu k obsluze protože plynem do startovací polohy bylo myšleno zřejmě jen nastavit el. obvod pily na ON(aby hodila jiskru=startovala)...

:i:..protože kdyby to mělo ještě ještě meziplyn jako křoviňák pila by po chytnutí hned řezala a to nesmí.tohle mají některé/spíš většina křoviňáků

:!:nebo jste se v tom hrabal(v karburaci a T trysce).proto to nechytá protože viz bod 4.

4)bez plynu by měla maximálně na potřetí jen škytnout(chytit a hned chcípnout)
5)zandáte sytič
6)a bez plynu by měla maximálně na 3x chytit a držet volnoběh, který se dá doladit ale až po zahřátí

7)pokud to nechytne nezkoušejte to dále ,nebo to uchčijete a pak to budete horko těžko startovat už tuplem(a je možný že při tom zápalu urvete minimálně startovací šŇůru nebo si ublížíte/pořežete se.

Nech si to někde seštelovat ale jen to, ne že si necháš vnutit nová těsnění nebo nějaký díly na to, nebo jim to tam necháš, protože to budou chtít. odnes to někam do kamenýho obchodu nebo popros nějakýho lesáka,dřevorubce ať ti sešteluje karburaci, u všech pil je to vesměs stejný a můžeš ho rovnou zaúkolovat ať ti ukáže jak se ta tyranie startuje.

Nikdo neřiká, už ji máte ,jen jste chtěl poradit jak to startovat a zároveň i zjistit nějaký refernce.

Upřímně řečeno si ty pily už moc nevybavuji, měl jsem to snad dvakrát na krámě a stejně jsem je nikdy nedoporučoval a vysloveně nerad nutil níže jmenované značky, které dělají bezproblémové pily(výrobky)

Většinou když už tak jsem od hechta nerad dokázal prodat spíš zahradní techniku, typu kultivátor, sekačka ale díky kvalitně provedené práci se mi za nedlouho vrátily a jí radši vracel peníze nebo sem vnutil něco spolehlivějšího.

o tom principu sytiče u Hechta nevím co by jste už chtěl slyšet.

ja mam tiez hecht-a pilu a ten sitic sa zapne a sklbete snurkou az kym nezacne motor chytat...ono to ajtak zdochne ,potom sytic vypnut,resp.pridat plyn samo vyskoci a normalne startovat bez..pozor ked je motor teply zasadne bez sitica,sa hned prechlasta..mne to startuje perfektne ci v zime ci v lete,uz asi 4roky...

Hechta na benzín rozhodně někupovat!!!! Vyhazuješ peníze. Všechno to jsou výrobky z potopených čínských lodí. 5 minut to funguje a pak se to už jen sere. Reklamace nechcou uznávat a pak to můžeš tak akorát vzít a opatrně to položit na hnůj. A ve finále se ti každý chcechtá, že sis koupil Hechta.

Kupuj jen kvalitní a osvědčené značky jako je Honda, Stihl nebo Husqvarna. Jsou sice drahé, ale vydrží ti několikanásobně déle...

Můj brácha dělá u firmy, která dělá práce na kolejích a okolo. Říkal že koupili Hecht pilu asi před rokem.
Vyřezávají s ní dřevo okolo tratí (kilometry).
Zatím prý vyměnili původní Hecht lištu a řetěz za Oregon.
Jinak to prý furt chodí.

Tak jsem koupil Hecht pilu.
Za dva litry co stála, od ní moc nečekám, také nejsem profi dřevorubec.
Pro začátek jsem ji "dal klystýr" tak, že jsem ignoroval nějaký záběh, bral ji hned naplno.
Nařezal jsem asi tři kubíky na špalky, některé až 50cm v průměru, přes délku lišty, řezal jsem zbytek z druhé strany.
Až jsem se divil, jak bere a snáší i přitlačení do záběru.

A zatím chodí.. Tři kubíky jsou malé množství, ale přesto bych netvrdil, "že to běží pět minut a je to na vyhození"
Proto myslím, že pro toho, kdo to má na občasné použití, je zbytečné kupovat profi pilu. Na příležitostné použití ten Hecht asi poslouží. Ale samozřejmě nechci tvrdit že se to vyrovná značkovým profi pilám. Pokud by si někdo myslel že s tím bude naplno pracovat měsíc v lese, tak to asi klekne.

No uvidím až tu moji potrápím podruhé....
Ale myslím si že kdyby se měla každá pila v záruce prodejci vrátit, asi by si prodej rozmyslel.
Velkou prodejnu Hecht mám poblíž a prodává tam jeden můj známý. Prý toho prodají dost.

Na udělání si obrázku je málo informací. Za vyjádření "po 10 min. přestala pracovat a reklamace nebyla uznána" si lze dosadit mnohé. Třeba že došel benzín.
Jinak k poruše může dojít u kterékoli značky, podstatné je ale to, jak často se u sledovaného vzorku závady vyskytují.
Já mám od této značky elektrické nůžky na živý plot a už 3 sezóny funguje spolehlivě, přičemž technické zpracování je na slušné úrovni. Ale těžko si podle jedné zkušenosti dělat objektivní obrázek.

Zdravím, český výrobce to sice asi nebude ale na zahradě s ní sekám už 5 let měním pouze olej a brousím nůž. Vzhledem k tomu že jsem kupoval tu nejlevnější v té době s pojezdem, která byla. Byl pouze jeden problém s pojezdovým řemínkem, který byl vyměně za pár korun po záruční době.
Asi jde i o prodejce u kterého koupíte.

Toť má zkušenost.

zakoupil jsem sekačku Hecht 5483SWE a po sestavení a doplnění provozních kapalin jsem zjistil , že sekačka není funkční.
proto jsem se obrátil na reklamační oddělení firmy Hecht cz (p. Čepický )a byl jsem slušně poslán do P....
Bylo mě sděleno, že mám sekačku odvézt na vlastní náklady do nejbližšího servisního střediska 30km vzdáleného od krajského města ( ostrava ) . Udajně jejich společnost nemá žádné servisní (služební vozidlo ) .
Tuto značku - výrobce nedoporučuji

Sice starší téma, ale vzhledem k tomu, že tenhle šunt je stále na CZ trhu, přidám i svoji zkušenost.

Pila řetězová HECHT 1836 - tekla od novoty nádrž na olej. Opraveno svépomocí - byla nutno pilu rozebrat a poškození prasklé nádržky opravit, pilu jsem totiž potřeboval a nechtělo se mi řešit reklamaci a čekat na pilu 30 dní, protože jsem ji potřeboval. Také dodané origo matice pro uchycení řetězové lišty byly moc velké na výšku, bylo potřeba je nahradit za tenčí samojistící, protože se při používání jinak povolovaly. Prostě šunt.

HECHT 655 elektrický plotostřih - zatím kupodivu funguje a střihá i hrubší větve bez problémů. No uvidíme, jak dlouho, protože má před sebou zatím pouze třetí sezónu s velmi skromným využitím :-)

Hecht prostě nebrat, raději připlatit za solidnějšího výrobce, protože ve finále se to určitě vyplatí.

Me vsichni rikali taky ze je to spatna znacka ale protoze cesi jsou hrozni rejpalove a hloupi pri nakupech naradi i potravin tak jsem se to rozhodl vyzkouset a koupil jsem si excentrickou rotacni brusku s tim ze ji proste pouziju jen obcas proste pro dum.Fungovala dobre a tak jsem si koupil to sami v zehlicce taky funguje tak jsem si koupil maflika taky funguje tak jsem si koupil motorovku tu nejlevnejsi abych mohl zezat drivi na zimu stram se o ni jak mam a bez chyby tak jsem si k ni koupil i brusku na retezy.V praci mame krovinak ud hechtu a taky funguje uz 3 rokem.Tak ze ja mam zkusenost dobrou ale pravda je ze se k naradi chovam setrne cistim ho a dobre se o nej staram.Myslim si ze pro profi se to nehodi ale na doma je to pomerne v klidu cajk.Clovek si musi umet polozit otazku co od naradi ceka a umet si na ni odpovedet.Kdyz si nekdo kupuje do panelaku priklepovku je uplne zbytecny si koupit profi makitu za 6000 abych vyvrtal 8 der na obrazky zarok jen protoze kamos rikal ze je to delo a stejne tak je blbost aby si tesar koupil akucku od hechtu za 2litry a myslel si ze mu vydrzi jet 10 hodin dene 5 let v kuse.

Mám pátý rok motorovou pilu HECHT 956. Předtím jsem měl jiné. Nechovám se k tomu nářadí moc starostlivě, ani moc hezky. Ročně udělám zhruba kolem 15ti kubíků dřeva. Nejsem dřevorubec. Do dnes bez údržby, letos už ji pošlu na nějakou komplexní (vyčistit, vyměnit jedno ložisko) kterou si zaslouží. Neměnil bych. Měl jsem Oleo-Mac a předtím Husqvarnu. Ani jedno nebyla špatná pila, to říct nemohu. Ale neměnil bych už. Stejně tak křovino řez, nepamatuju si číslo, nedá se už přečíst, tuším 143. Před tím Stiga a Mcculloch. Stiga proti hechtu špatný, Mcculoch dobrý, ale zase u mě vítězí ten Hecht, pro tu toleranci k údržbě. Jen mažu, nic víc. Vše funguje jak má.

Koupil jsem hecht kultivátor benzinový po asi 1.5 hodin použiváni ale vždy tak 15minut za den kolečka se rospadají po nastartování střiká benzin z výfuku ven n atravu firma Holub mi řikali že motor je z řetězové pily tedy to by polkáceli stomu hahaha.Další čerpadlo sice za 1000kč fugovalo na zalévání 14dnů a konec kolem kabelů teče voda ven z čerpadla tak je v opravě,Hecht nic horšího asi ve světě nenajdete

To je fakt. České boty od české firmy Baťa, které slepili lepidlem v Indii jsou vlastně taky české a české značky, že? Spotřebitelé určitě rádi docenní, že se jim takové slupky po krátkém čase rozpadnou.
S výrobky značky Checht je to podobné. Snad ještě Vari v Libici nad Cidlinou se snaží, i když asi ani u nich nelze očekávat příliš dobrého.

Hecht je šunt všech šuntů, tak ten HECHT 655 elektrický plotostřih, o kterém jsem se tady před časem zmiňoval, už třetí sezónu nedal. Při zapnutí se z něj jenom zakouřilo a bylo po motoru. Dle zkušeností jiných u Hecht nic neobvyklého. Pak nahrazen za Black/Decker a ten jede krásně. Hecht by to měl vše rovnou házet do odpadu a ne prodávat. Používám z těch levnějších již pouze značky Einhell a Black/Decker a nebo Parkside z Lídlu a spokojenost. V Číně dnes vyrábí sice kde kdo, ale pro Hecht se to očividně vyrábí z nekvalitního odpadu. Hecht je v zahradní technice něco, jako Starline u autodílů, prostě nejlevnější šunt.

Poslední větu tesat do kamene!
Ta šmejdská firma klidně může zkrachovat. Trhu to jen prospěje. Pravděpodobně si ani nestihnou uvědomit, že marketingově blbnout lidem hlavy, to nebyla dobrá cesta. Rychle nabyl, rychle pozbyl...

Není to tak jednoduché :-) Napřed je potřeba najít Číňana který to vůbec umí a potom uhlídat všechny možné čínské excesy, které jsou úplně jiného charakteru než to co známe z domova. Takže kdo opravdu umí dělat v Číně kvalitu, musel tomu napřed dát hodně práce a občas taky pár sérií které skončily rovnou ve šrotu :-)

Nějaký redaktorky se rozhodly, že nebudou nosit oblečení z Číny a první týden to vypadalo, že budou chodit nahé, nakonec to zachránily okolní země Vietnam, Kambodža, Barma, Indie atd. Pokud by to daly na celou Asii tak jsou doteď nahé.

Tak dneska se v Číně dělá prakticky všechno, protože tam mají mafiánsko komunistický systém založený na otrocké práci, který je otevřený otrokářům celého světa. Je ale rozdíl, pro koho a co se tam vyrábí. Tomu odpovídají materiály, kvalita práce, dozor, nebo li vedení výroby a samozřejmě i cena. Takže v Číně klidně stvoří družici, která i doletí na oběžnou dráhu. Ale nedělal to noname vr vr pro noname market. Takže i třeba Škodovky se dělají v Číně.

Hecht nebrat, naprostý podvod a reklamace vám nebude uznána. Koupili jsme křovinořez a po půl hodině se začali vyskytovat vady, praskla spona na popruzích, nešly dotáhnout řidítka, stroj nevyvážený, vydřela se hlava struny, ovládání plynu na řidítkách něco co tu ještě nebylo, nedá se tam dostat prst. Neuznání reklamace mechanické závady na mechanickém stroji je asi úplně nejvíc! To vše upozorňuji se mi stalo po půl hodině sekání!!! Už nikdy více!

Pokud hlavním kritériem je co nejnižší cena, tak je to sázka do loterie - buď to vyjde nebo to nevyjde. Holt výrobce někde ušetřit musí. Třeba já jsem si koupil křovinořez ještě i odjinud, to jsem se nahlas divil co všechno se mi při prvním sekání po$ralo, třeba i startovací šňůra. Jenže v TESCu byli na rozdíl od firmy WERCO, kde jsem si křovinořez koupil předtím, solidní, reklamaci mi uznali a peníze mi vrátili.