Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak odhlučnit hodinový strojek?

Zdravím,
k narozeninám jsem dostal nástěnné hodiny se strojkem Quartz. Chtěl bych je mít ve stejné místnosti, jako spím, v tom mi ale brání hlasité tikání hodin, zvlášť, když na ručičkové nejsem zvyklý.
Hledal jsem po internetu rady. První byla odstranit vteřinovou ručičku, tu hodiny nemají, druhá byla lehce promazat ozubená kolečka, ta nepomohla. Jak snížit tikání na minimum? Napadlo mě nějakým způsobem odizolovat strojek od okolí, ale čím? Jde o neuzavřené hodiny - vzadu mají černou krabičku s kolečky, vepředu ručičky a dělí je papírová deska.

Díky za nápady, řešením je pověsit hodiny na chodbu, ale rád bych tohle řešení oddálil.

asi jediné rozumné řešení s tím polystyrenem, nevím sice jako hluk klesne, ale určitě to pomůže, ale raději bych je dal do chodby a nebo čekat než si zvyknete, moje babička měla v ložnici kukačky a taky to šlo.

já jsem takto vyřešil pískající trafo, dal jsem ho do krabičky, kterou jsem vyložil polystyrenem, okolí trafa jsem zajistil ALU folií, ale musel jsem taky myslet na chlazení, takže tam malý otvor byl, ale pískání dá se řící již nebylo slyšitelné.