Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stavba sklipku - cihla / beton

Zdravim,
rozhodli jsme se postavit si na zahrade obytny sklipek s tim, ze by se na nem casem postavilo jedno patro a odstehovali se tam na duchod. Sklipek bude ve svahu, bude na nej samozrejme projekt a povoleni, ale resime zda jaj vylit z betonu nebo postavit z cihel. Rozmery budou cca. 12 x 8 metru, pudorys bude asi takovy:

24ld.jpg

Jedna se jen o priblizne rozlozeni, statika se bude jeste resit.

Porad se nemuzeme rozhodnout, zda klenbu vylit z betonu a oblozit nebo vyskladat z klinker. Kazde ma sve pul a sve minus.
Dve mistnosti po leve strane budou k prespani, zadni bude pro ulozeni ovoce / zeleniny a samozrejme vina.

Nemate nekdo zkusenosti s obema typy sklipku? Tj. beton / cihla? Do ceho by jste sli vy?
Diky

ještě komentář: pokud to má být sklep, tak zahloubený v zemi. A pokud má plnit svou funkci, tak musí být temný, vlhký a s teplotou do cca 15°C, tedy na bydlení sklepní prostory určitě ne. Nad sklepem si klidně postav nástavbu, tam se můžeš stavebně vyřádit.