Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím deoderizovat starožitný nábytek

Protože jsem sám o sobě poměrně starožitný artefakt, zařizuju si byt i kanceláře starožitným nábytkem. Někdy se dostanu k zajímavému kusu, ale v mnoha případech to zpravidla v jeho úložném prostoru smrdí takovou jakoby starobou. Moji ženu to pak vede k pronášení nevkusných připomínek a brání se do páchnoucích almar ukládat ložní prádlo.

Vím, že červotoči se odstraňují radiací. Neexistuje něco takto technologicky pokročilého i u nábytku? Nemám na mysli ty různé "osvěžovače" vzduchu, které jsou v uzavřených prostorech cítit asi jako když se pozvracel diabetik po předchozím požití 2 kg bonbónů Bompari.

Ten pach neodstraníš. Zkoušel jsem to čím mě napadlo a ženě to pořád smrdělo chalupou (myslím skříně). Našel jsem flašku Diavy Je to nějaká politura z padesátých let a teď jí smrdí (ta skříň) jako po babičce.
Ale dá se s tím žít.(Myslím skříně).