Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Půda zakrytí sklené vaty

Dobrý den,
chtěl bych na půdě něčím zakrýt skelnou vatu, která je mezi krokvemi. Parofolie asi nebude vhodná jelikož ji mám na podlaze,potřebuji jen zakrýt vatu mezi krokvemi, aby se tam dalo v klidu chodit a dýchat. Asi bude třeba nějaký materiál, který propustí vzduch ale nevím co.
Díky za rady

ANO,mezi krokvemi je vata zajištěná drátem, na podlaze půdy je parotěsná zábrana a na ni je opět vata (mezi kleštinami) a tam kde je pochozí jsou dřevěné desky. Jde mi o to, že je nepříjemné když se dotknu vaty mezi krokvemi,nachytá se na oblečení a špatně se dýchá.

Pokud jsem dobře pochopil situaci, máte tepelnou izolaci na podlaze i na šikminách. Pokud je to tak, pak jedna izolace je zbytečná.
Pokud Vám vadí jen to, že se: "když se dotknu vaty mezi krokvemi,nachytá se na oblečení a špatně se dýchá."
Zakryjte šikminu Jutadachem 95, (není to parotěska), ale k Vašemu důvodu je OK.

Izolace představuje pouze "dopravní zpoždění" dodávané energie. Pokud tedy v létě nebudete používat klimu a soustavně budou "nedýchatelná" horka, tak izolace Vám pouze zpozdí prostup tepla o "několik dní" oproti nezateplené půdě. Takže třeba nezateplený domek bude mít horko za cca 5 dnů a izolovaný za cca 10 dnů. Ale oba domky za nějaký čas na tom budou stejně, pokud budou soustavná horka. Neberu v potaz větrání atd., spíše jenom princip. :-) Proto asi jedině tady bych hledal případné opodstatnění.

No jestli tomu rozumím tak že máte vatu mezi krovemi jako přípravu na podkroví, pak není důvod ji zatím zakrývat. Zbytečná úzkostlivost. Ujišťuju vás že větší svinstvo dýcháte v zimě venku než na půdě. Stačí když bude zajištěná aby samovolně nevypadla. Pak nerozumím tomu proč máte parofolii na podlaze a poslyšte Kefalín, čo si predstavujete pod takým pojmom parofolie? Má to být parotěsná, nebo paropropustná?

Hmm.. to není moc šťastné řešení. Parozábrana volně položená na podlaze půdy, půdní prostor nevytápěný a izolace mezi krokvemi. Účinnost izolace bude hodně diskutabilní. Zakrytí zmého pohledu jak jsem již psal zbytečné, spíše jen pro dobrý pocit. Navrhl bych tedy zakrýt jen problematický pás kde hrozí dotyk a ostatní nechat nezakryté. Na zakrytí použijte cokoli co sežene za rozumný peníz. PVC folii nebo černou lepenku, klidně bych použil obalové folie a vaty apod. Prostě cokoli co splní účel.

Parazábrana není volně položená na podlaze půdy, je připevněna na konstrukci SDK v podkroví, pak je vata a půda,vše jsem konzultoval z technikem od výrobce parozábran,takže je vše správně, jen mě zajímala možnosti zakrytí vaty mezi krokvemi na půdě.

Mám podobný dotaz, jen bych potřeboval trochu lépe vysvětlit. Předešlý majitel zakryl střechu zevnitř izolační batoh a chtěl bych ji něčím přikrýt, právě aby nevypadávala ven ( zatím je jen přichycená provázky). Mám na to připlacnout zevnitř tu jutadach? Dále na střeše jsou tašky s vetranim. Nevadí jim,že jsou zakrytý tou izolační vatou?
Díky Harry