Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odtah digestoře

Dobrý den, prosím vás o radu , mám nový byt. Obývací pokoj spojený s kuchyňským koutem ( cca 25m2) a nevím si rady s výběrem digestoře. Otvor pro odtah z kuchyně přes koupelnu do šachty je nahoře v rohu kuchyně. Vzdálenost od digestoře ke stěně bude metr a půl , dalších 110 cm vzhůru k otvoru pro odtah a v koupelně je to dalších 1,75 m rovně do šachty. Vypočítala jsem podle vzorečku na internetu potřebný výkon odtahu digestoře na 500 m3/hod , ale bojím se , že je to moc daleko a nebude to stačit a recirkulaci nechci. Můžete mi prosím poradit, jakého výkonu bych se měla držet při výběru , aby zvolená digestoř při těchto podmínkách neztratila svoji funkci? Málokterá digestoř splňuje všechny moje požadavky ( cenovou dostupnost, tichý chod a vysoký výkon).
Předem děkuji za odpověď Jarka

Bacha na tu odtahovou - výfukovou štreku!
Situace:
roura průměr 150 (160?). Od odsávače 60 cm nahoru - koleno 90° - 120 cm vodorovně - koleno - 60 vodorovně přes nosnou zeď - koleno - cca 450 cm svisle přes střechu - taška s komínkem.
Odsavač už 5 let starý(Whirpool, vysouvací, 2 motory, 3 rychlosti, tehdy nejvýkon.)

Odstraněna část lapačů tuku a i když jede na max, tak páru od hrnců NESTRHÁVÁ! Tedy fce naprd - prej je to těma kolenama. Doporučuju konzultaci se vzduchotechnikem.

Ať nedopadneš jako já = vymýšlím dodatečně vložit do potrubí ještě jeden ventilátor
zapojený paralelně s odsávačem.

tlačit vzduch je vždy na draka. sehnat ventilátor, dát ho až na konec potrubí, vytvoří oddtlak a nasaje. tak by to mělo být správně. pak by to hučelo jinde než v kuchyni. Nad sporákem by pak stačil kónus o ploše sporáku, a pokud možno co nejníže. Podíval bych se po klempíři a zkusil se optat jestli y to neudělal. Možná by to vyšlo i levněj....za zeptání nic nedáš. zkus vygooglit klempíře a zkus e e-mailem otat

"Podle platné normy ČSN EN 60335-2-31 je minimální vzdálenost mezi povrchem plotny a nejnižší části odsavače par 65 cm, jestliže je odsavač instalován nad plynovým sporákem. V případě instalace digestoře nad elektrický sporák, bude tato vzdálenost 50 cm. Pokud výrobce digestoře předepisuje v návodu na instalaci tuto vzdálenost větší je nutné ji dodržet. Digestoř se instaluje přímo nad desku."
A v mnoha případech je skutečně výrobcem uvedena větší. :puff: