Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozvody topení do podlahy v paneláku

Dobrý den,
máme byt ve třetím patře čtyřpatrového panelového domu, topí se plynovým kotlem v koupelně.
Rozvody topení k radiátorům v jednotlivých místnostech jsou udělány podél zdí, což nevypadá zrovna esteticky.
Napadlo mě odstanit současné rozvody a udělat nové, které by nebyly tak na očích a vedly např. v podlaze.
Chci se zeptat, zda lze v paneláku nějakým způsobem zabudovat rozvody do podlah,
zda v tom není nějaký statický problém a jak to případně provést
(jak hluboko sekat nebo frézovat, měděné vs. ocelové vs. plastové trubky, izolace atd.).
Nebo nějak úplně jinak?
Děkuji, Marek

Do podlahy bych to nedělal.
Někde na netu jsem viděl plastové boční lišty, které se šroubovaly na stěnu k podlaze. Měly několik komor a zaklapávací kryt. Barvy už nevím. Komponenty rohové, zakončující atd. V paneláku bych tím vyřešil nové trubky topení a zároveň nový zásuvkový rozvod. Bez povolení, bez kraválu.
Akorát to bylo před cca 5ti lety drahý jaxviňa.