Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím zateplit strop v paneláku?

Sousedi v nejvyšším patře nad naším obyvákem mají ložnici, kde vůbec netopí. Protože barák je zateplenej a okna (i dveře na balkón) jsou vyměněná za plastová, domnívám se, že je to poslední důvod proč se necítíme být v tepelné pohodě i když je radiátor naplno.
Víte o něčem, co vypadá hezčejc než polystyrénové kazety a není to moc drahé? Nemělo by to být tmavé. Díky za nápady...

Souhlasím s Filutou. Nalepený polystyren je spíš jen designový prvek. Vrstva polystyrenu vlastně brání akumulování tepla do betonu nebo zdiva. Pokud je jistota, že úniky tepla přes strop jsou značné, zkusil bych promluvit se sousedy nad vámi, jestli by nechtěli novou podlahu a ideálně to zaizolovat od nich. Tím si ponecháte stropní betonový prostor pro akumulaci tepla pro sebe.
Sice mě jeden vědátor přesvědčoval, jak že má perfektně svépomocí vypolystyrénovaný vnitřek bytu v posledním patře, a jak ani při venkovních 0 st. Cels. skoro nemusí topit, ale to je podle mě nesmysl. Na moji otázku, jak často, intenzivně a dlouho větrá během dne, odpověděl - "ano, já větrám". Netřeba domýšlet energetickou náročnost a nákladnost na opětovný vyhřátí bytu po tom, co po 10-15 min. luftu naskrz bytem, všechno teplo uteklo a byt se silně ochladil. :-D