Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kamnářská hlína

Dobrý den,

chtěli bychom znovu postavit stará kachlová kamna. Nejlepší bude zřejmě je vymazat kamnářskou hlínou. Nemá někdo tip, kde ji sehnat ? Krom internetu, samozřejmě. Je běžně v dostání ? Nebo lze ji nějakým způsobem nahradit či vyrobit ? Díky za informace. Má - li někdo postřehy, na co si dát pozor či čeho se vyvarovat při stavbě, prosím o ně.

Díky !

Dobrý večer,
mám kuchyňská kachlová kamna/stáří přes 70 let/,v současnosti řeším co s nimi dál -zda-li zbourat a postavit znovu nebo renovovat/zda-li je to technicky možné/.
Z tohoto důvodu Vás chci požádat o zaslání zdarma dokumentu v pdf. s informacemi o stavbě kachlových kamen.
Děkuji- S pozdravem Jára Pavel

Zdravím taky stavím kachlový kamna a poradil mě můj kamarád kominík že je nejlevnější varianta obyčejná hlína tam kde se těží cihlářská hlína,ale při stavbě je potřeba pomalý proces vysychání a když je hlína hodně řídká tak při vysychání praská,takže se musí namíchat asi tak konzistence plastelíny a potom je to velmi náročné,protože se musí opravdu moc dobře zatlačit,když se nechá přírodně vyschnout tak už potom pomůže jen majzl.Mohlo by pomoct do hlíny přidat vodní sklo,ale to nemám prakticky ověřeno.Takže přeju hodně zdaru a příjemné teplo!
šerifpida