Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Remoska probíjí, čím izolovat?

Máme starou remosku, funguje dobře, ale když se na nahřeje a sáhne se na ní mokrou rukou, tak tou štěrbinou v držadle (držadlo jsou dva kusy bakelitu sešroubované k sobě) lehce probíjí (brní).
Rozebral jsem ji, uvnitř vše v pořádku, problém spočívá v tom, že voda z rukou v té štěrbině udělá vodivou cestičku. Takže plánuju tu štěrbinu něčím utěsnit, aby tam voda nemohla a zároveň to zůstalo rozebiratelné. Ideálně něco, co po zaschnutí bude pružné, nevodivé a nenasákavé.
Má někdo s něčím podobným zkušenost? Co byste mi doporučili Předem děkuji.

Takhle odpoledne, když bude hezké počasí vzít remosku, zajít na sběrný dvůr a tam ji vyhodit. Neplatí pouze v případě, že se chystáš dědit. Pak to ale neopravuji, mohli by to kvalifikovat jako úmysl a mohl bys o dědictví přijít.Vevnitř to v žádném případě není v pořádku . Problém s uzemněním.

Buď je chyba v konstatování, že je uvnitř vše v pořádku, nebo v brnící ruce.
Nechytáte jí za zásuvku? Ve velkém držadle grand remosky jdou izolované vodiče, uvnitř remosky je izolace z keramických korálků. Ty musí být suché, jinak probíjí. Proto je víko opatřené dutými nýty a pevně stažené, nesmí se ponořovat do vody. Zásuvky připojovacích šňůr jsou z části keramické zase vadí vlhko a nesprávně připojené uzemnění, případně vada zapojení zásuvky ve zdi. Mám ve sbírce jeden kus šňůry, kde je zásuvka olepená izolačkou s nápisem NAHORU, takže už někdo obdobný problém řešil. Nová stojí 80,-Kč, to není nikterak horentní částka.

Nejen voda, ale ona se tam během používání udělá taková mastná špína, která taky vede. Řešení je jednoduché - rozpůlit držadlo, důkladně odmastit hrany a utěsnit silikonem. Mimochodem, dělaly to časem všechny.....

Pro kejkiho: podle popisu se nejedná o GrandRemosku, ale o původní typ s porcelánovou tzv. vařičovou zástrčkou na přívodním kabelu. Ta má totiž kolíky uložené přímo v bakelitu držadla a chová se jak popsáno výše...

To bylo jasné hned z popisu, ty novější už to dělat z principu nemůžou. Jak píšu nahoře, ani není potřeba mít vlhké ruce. Ona se tam časem ta vodivá vrstvička ve spáře mezi polovinami držadla udělá a pak to cítíš i na suchou ruku. I proto tu konstrukci změnili.

Zdravím,
sice se to tu řešilo před 4,5 lety, ale prosím o radu. Měnil jsem přesně v této remosce topnou spirálu a teď jsem se zasekl, těsně před složením. V tom bakelitovém zásuvko-držadle jsou totiž přémo do bakelitu zalisované svorky pro zemění, které jsou vzájemně mezi sebou propojené už z výroby neizolovaným drátem, přičemž jeden konec drátu pokračuje a přečnívá do protoru cca 5cm. Nemohu si vzpomenout, jak to tam při rozložení přesně bylo. Má být ten přečnívající kus drátu od zemění vyveden na kostru (tělo) remosky? Nebo tam ten drát vůbec nemusí být? Přincipielně nechápu ani přítomnost těch zemnících svorek nalisovaných do bakelitu, když je remoska dvoulinka. Pokud tam ten drát spojující bakelitové poloviny být má, nemám ho raději nahradit izolovaným vodičem? Děkuji za rady.

Tak se omlouvám za blbost,
samosebou remoska není dvoulinka, ale má zemění přímo na keramickém konektoru. Tedy si odpovím sám, vyměnit neizolovaný vodič za izolovaný, propojit zemnící svorky a spojit s tělem remosky.