Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno špunt o termosky

Mám nerez termosku ke které je plastový špunt se silikonovým těsněním, jistě všichni znáte. Jelikož se občas stalo, že termoska byla déle zavřena "na sucho", špuntík chytl takový ten typický termoskový smrádek. Pokoušel jsem jej máčet v octu, savu, ale nic nepomáhá. Nemáte někdo nějaký jiný fígl, jak je "odsmradit"?
Díky

Napadá mě rozšroubovat,rozebrat, důkladně vytřít/vyškrabat usazeniny. A pak třeba ještě zkusit ten tvůj postup v horké vodě..tzn. to povařit v těch tvých chemikáliích nebo kyselině citronové.
Osobně jsem to zatím nezkoušel, ale třeba to pomůže.
Pak sem hoď výsledky.
Ještě se poptej tady: www.outdoorforum.cz

A je vymalováno! Doposud jsem veškeré pokusy dělal za studena, ale "kolemjdoucí" mě nahlodal a tak jsem to povařil v octovém nálevu. Jak vidno termoskové špunty moc teploty nevydrží,asi jsou dělány jen na studené nápoje! Sice už smrdí méně, ale je zdeformovaný! Takže moderní termosova nerez láhev bude s korkovým špuntem! :beer::puff:

Jestli je to termoska od firmy(coleman nebo podobné) a ne vonkaufland, zkusil bych se zeptat u prodejce horolezeckých či podobných potřeb, třeba půjde objednat.
Můžeš tvrdit, že jsi ho ztratil při traverzu z Everestu na Nanga parbat.:-D

To je taky nápad ... povařit to v horký vodě nebo chemikálii ... ponaučení pro příště.
Ještě dodám, že při rozebírání to zdánlivě chvílemi může vypadat jako ježek v kleci, ale je to skutečně tak, jak jsem psal. Když to dali dohromady ve výrobě, jde to holýma rukama rozebrat. Opakovaně vyzkoušeno na Tescomě i na výrobku no name Čína shit.