Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Autobaterie Varta vs. Exide

Dobrý den, potřeboval bych poradit s výběrem autobaterie pro vůz R19 (originál je 55 Ah).

Nemůžu se rozhodnout mezi Vartou Black Dynamic 56 Ah 480 A či Exide Excell 54 Ah 520 A. O kapacitu ani tak nejde, ten rozdíl 1 Ah se dá zanedbat, ale hlavně aby chvíli vydržela. Starou Delphi vápník jsem udržel cca 8 let v provozu.

U Varty se mi líbí výhodnější cena a to že značka je známá, u Exide je mi líbí indikátor magické oko, které se taky na autobaterii hodí.

Nevím tedy jestli se vyplatí koupit kvůli indikátoru a možná i vyšší kvalitě tu Exide s příplatkem 257,-Kč oproti Vartě. Díky za rady.

Zdravím, ono je to stejný, akorát výrobci baterie třídí podle toho, jak se tzv. povedla: proto Black (good), Blue(very good) a Silver (excelent).

Jen mi vrtá hlavou ta indikace magic eye, ta se může hodit, člověk alespoň ví, proč už to nejde třeba nabít- bílá, málo elektrolytu v baterii.

Já bych se té Exide s kontrolou hustoty nebál.
Mě baterie startovala úplně bez problémů, napětí na ní bylo 12,4-12,7V, podle toho jak dlouho to stálo ale před těmi loňskými mrazy jsem se jí rozhodl přeci jenom dobít mimo vůz. Po nabití automatickou nabíječkou jsem změřil hustotu a hladina mi lezla do "červeného". Musel jsem použít postupně ještě další dva režimy nabíjení, kdy při posledním režimu došlo k "plynování" elektrolytu a následně se, asi po 3h, zvýšila i hustota všech článků na hranici bílého a červeného pole.

Z toho plyne několik ponaučení:
1. Baterie, která dobře startuje, nemusí být v pořádku.
2. Automatická nabíječka není tak úplně automatická.
3. I bezúdržbová baterie může zamrznout a roztrhnout se. (Zkušenost souseda)

PS. A tu EXIDE Excell 12V/54Ah, jsem našel na netu levnější skoro o 300Kč než Vartu 12V/52Ah a to mi v Auto Kelly dali ještě 200 za tu starou. ;-)

Doporučil bych Vartu, nejlépe z "blue" řady, ale "black" taky vyhoví.
Exide jsou spíše předražené, oproti Vartě tam žádný kvalitativní rozdíl není. Je to něco jako Bosch - hodně peněz za normální muziku.

Vzal bych tedy Vartu.

Můj děda měl Vartu silver 12v 54Ah ve škodě 120 baterie do poslední chvile šlapala jak hodinky měl ji 11 let a nikdy nebyl problém. V posledních 2 letech byla provozována v našem samohybu s dieselovim motorem nikdy nebyl problém. A otec má varta blue 12v 74Ah v autě 2.4 TDI má ji 7 let a žádný problém za ta léta nebyl ani jednou nebyla připojena na nabíječku. Ja mám varty v obou motorkách a taky naprostá spokojenost takže vartu mohu jedině doporučit narozdíl od různých prý kvalitních značek které za 4 roky odešly. :-)

Varta je smejd, opustila me po patnacti letech beze sluvka rozlouceni ;-)

Podle me je to dost fuk, novou jem koupil Exide, protoze byla na sklade. Dneska je to vic o stesti na konkretni kus nez o znacce - ve druhem aute je nejaka baterka s kravou na samolepce (koupeno v baubau) a taky to beha kolik let. Jeste ve starsim aute byla nejaka uplne noname - a sedm let taky drzela, pak jsem ji vyhodil i s autem. A lidi kolem me maji s tema stejnejma baterkama kolikrat uplne opacny zkusenosti - varta smejd, exide smejd, tohleto smejd, tamhleto smejd - mozna kdyby si obcas zkontrolovali napeti, taky by tem baterkam bylo lip.

Ja bych to nehrotil, kdyz vydrzi dva roky, je to ok - rozpocitame-li cenu baterky do dvou let, mate to kolik - 100,- mesicne za startovani? Za ty penize bych klikou startovat nechtel...

Tohle je zkusenost. Neexistuje zpusob, jak by koncovy uzivatel mohl vyberem, jakkoli dlouhym ci peclivym, odhadnout nebo ovlivnit vyslednou kvalitu ci trvanlivost. Jakekoli zdlouhave premysleni je ztratou casu, za ktery si muzete vydelat na tri takove baterie, pokud budete delat to, v cem jste dobri.

Dlouho jsem vybíral až jsem se dopracoval ke stejnému názoru. Moje chyba, že jsem si nevšiml neustále svítícího světla v kufru, nova varta silver dynamic odesla za rok a pul. ted tam mam exide, pac byla prvni v regalu a nakonec i o chlup levnejsi. Rozhodne to nema cenu resit, bud clovek trefi dobry kus nebo spatny, na znacce vlastne vubec nezalezi.

Pro akumulátory jezdíme k velkoprodejci.......většinou přitáhnou černý nebo stříbrný akumulátory ze skladu a fláknou na to nálepku jakou chcete.Dva až pět let vydrží, co byste chtěli?
Varta se strašně zkazila, měníme na nákladácích běžně během záruky několik desítek kusů měsíčně.Naopak starý Bannerky, které jsou na vozidlech 10 let stále drží v pohodě.Ale nový už stojí taky za prd, pár jsme jich koupili a po dvou letech šly do kopru.
Dneska vážně nevíte, co kupujete.

Zdravím, tak nakonec jsem vzal tu Vartu Balck Dynamic a Renault 19 s ní jezdí doteď. Nejdůležitější je, aby baterka byla pořád co nejvíce nabitá. S autem jezdím méně, tak občas dobíjím a před zimou dobíjím zimním režimem na automatické autonabíječce.

Při koupi radím zkontrolovat datum výroby aku, stačí kouknout na číselník na plastové nádobě.:-)Já koupil u firmy, která ji před expedicí ještě dobila na 100%.