Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem favorit-autobaterie

Zdravím,mám favorit 94 rok,autoalarm,central-vše na dálkové,koupil jsem novou autobaterii proforce a za dva dny jsem nenastaroval,vyměnil baterii a start ok,může mi vybíjet alarm nebo central baterii??nebo jak poznám,že se mi baterie nedobíjí??dík

To, že se vám baterie nedobíjí změříte buď na svorkách alternátoru, nebo baterie samotné (při nastartovaném motoru, pochopitelně). Pokud něco vybíjí baterii při vypnutém klíčku, pak bude dobré zjistit proud protékající pojistkou č. 1. Nicméně chybí mi informace, zda ta nová baterie byla před prvním použitím také dobita, nebo jestli šla z teplého krámku rovnou do studeného auta bez ohledu na její kondici.

nebyla dobita,mě kolega řekl,že v obchodě jsou už nabité baterie a nemusím jej dobít,ale nevím kde je pravda,tak se budu těšit na odpověď,myslím si že dobíjí dobře,jinak by svítila kontrolka,nebo když bych jel a svítila světla tak bych asi pak už vůbec nestartnul,při jízdě v pohodě,ale nechám stát auto dva tři dny a pak třeba nenastartuji,takže mi něco musí brát proud.

Kontrolka je až to poslední, co se rozsvítí, když to nedobíjí. Kontrolka se rozsvítí, jestliže neteče proud budícím vinutím alternátoru. Sice je pravda, že pak to dobíjet nemůže, ale je mnoho příčin, kdy stroj nedobíjí a přesto kontrolka nesvítí. Třeba ojeté uhlíky v alternátoru, probitá dioda atd. Změřte proto voltmetrem napětí na baterii, při vyšších otáčkách musí být kolem 15V, jinak se baterie nedobije. Při vypnutém automobilu odpojte + pól baterie a změřte protékající proud z + pólu do svorky. Tím odhalíte případné nezákonné vybíjení. Nemáte-li ampérmetr, pozorujte po tmě jestli se při připojování + svorky neprskají jiskry, také by to svědčilo o nedovoleném odběru.