Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem termostaticke hlavice nebo termostat

Dobry den,topim plynem - turbo kotel 24kw - premyslim,zda-li je lepsi neustale nechat kotel pritapet vodu a teplotu v mistnostech regulovat pomoci termostatickych hlavic anebo se pokusit vystelovat system pomoci termostatu a techto hlavic.Bohuzel mam velke rozdily mezi tepelnou setrvacnosti v jednotlivych mistnostech.Resim to,zda-li je vyhodnejsi kotel nechat neustale pritapet s obehovym cerpadlem v neustalem chodu anebo je lepsi nechat delsi dobu nabihat teplotu v mistnosti s termostatem,aby se stihly vyhrat i ostatni mistnosti.Je pro kotel castejsi spinani-na kratsi dobu problem (pri neustale zapnutem obehovem cerpadle) a je spotreba vyrazne vyssi nez pri topeni na termostat? diky

Je vhodné mít obojí. Programovatelný termostat s PI regulací a inteligentní funkcí předčasného zapínání, třeba typ PT30. Termostat umístíme do nejstudenější či nejhůře vytopitelné místnosti. Hlavní funkcí termostatu je udržovat nižší teplotu v noci a v době pracovního nasazení rodiny a zajistí správnou teplotu v požadovanou dobu. Termo ventily pak slouží k jemnějšímu doladění ostatních místností. Časté spínání kotli obvykle nevadí, co je to za výrbce a typ? Ještě je třeba udržovat teplotu otopné vody podle venkovní teploty a to buď ekvitermně automatem nebo růčo dle tabulky, co jsem uvedl tady.

Diky za odpoved a omlouvam se za tak pozdni reakci(problem s pripojenim)
kotel je znacky Immergas Zeus 24kw.
termostat je PT 10.
stale premyslim o spotrebe.neresim pokles teploty pres den,protoze zena je doma s ditetem.jen mi jde o to,aby teplota nekolisala o 1,5stupne,coz uz je preci jen na tepelne pohode znat.
jeste jednou diky za vas cas a odpoved.
Lukas

Podívej do návodu, jestli PT 10 má PI regulaci, nemám tady od ní "papíry", ale tuším, že ne. Pak jedinou pomocí už je PT 30 s PI regulací, který svým předvídavým způsobem regulace dokáže udržovat teplotu prakticky na přesně nastavené úrovni. Další úspory už asi úpravama otopného systému nezískáš, jedině stavební zateplení... Spořit energie, spořit energie, to je příkaz doby, ale do nekonečna spořit nelze. Někde je technologická hranice...