Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LPG - v mrazech jezdím víc na benzín, než na plyn

Ahoj,
mám Octavii 1,6l 100k benzín, předelanou vloni na LPG. Přepínání na LPG probíhá automaticky (já to můžu jen vypnout), podmínky pro přepnutí jsou teplota motoru 20°C, 20 vteřin po startu a otáčky nad 1500. Plyn mi přepne podle venkovní teploty do 3 - 4km, v létě samozřejmě rychleji.
Ale teď, když noční teploty klesnou pod -10°C, tak mám problém s tím, že to na plyn zpočátku přepne, ale dlouho to nevydrží a zase se to přepne zpět na benzín. Někdy se stane, že se to přepne zase na plyn (až po 20km), dnes, když bylo -14°C, tak mi to zase přeplo na benzín a až do práce jsem jel na beznín (40km). Hádám tedy, že při takové teplotě je problém se zplynováním LPG, takže elektronika to přepne raději na benzín. Je fakt, že při jízdě na LPG na neutrál z kopce byl velmi nestabilní volnoběh (při tom dnešním mrazu). Pak to přeplo na benzín a už to tak zůstalo.

Takže bych se jen chtěl zeptat, zda je moje teorie správná. Trochu mě to štve, protože benzín je přece jen drahej jak kráva, na druhou stranu nestojím o to, aby to někde na křižovatce chcíplo, takže raději pojedu na benzín.

Zdarec,

Uz si me tu mozna par lidi pamatuje.

Kazdopadne. Predelaval jsem toho citroena zx 1.6i jednobod 1992. Jasny asi bude rozdil mezi ctvrt stoleti starym jednobodem a oktavkou.

K veci. Dost jdem toho procetl nez jsem sel na prestavbu. Byl jsem smkren s tim ze po xxx forech bylo psano o cca 50 stupnich chladici kapaliny. Pri teto teplote se teprve preplo na lpg. Rikam to technikovi v Lbc kde mi to delali a ussmal se. Ze to jde rychle dopredu a toto uz se temer nedeje.

U meho citrouse mam to tedy takto. Musim proslapnout na nejakych 2500 kdyz je to studeny a kdyz je to teply tak se mi zda ze to sepne kolem 2tis. V lete jsem jen natocil auto a prd do par vterin vrnelo na lpg.

Jednu dpbu kdZ to jeste nebylo odladeny a bylo cca -3 tak jsem musel jet cca 1/2km benzin a pak uz to na plyn jelo. Sice linejsi ale jelo. Po serizeni (prala se lpg jednotka s citroenackou) se mi to zda jeste o dost lepsi. Dnes rano bylo ca -6/-7 a start benzin, cekam az to trochu spadne a proslapnu lehce na sepnuti lpg. Tzn do 10ti vterin vrni LPG.

Samozrejme se asi chova jinak jednobod jednotka s nejakym vicebodakem sekvencnim nebo jak to mas delane... Takze tak. Toto moje zkusenost.

A musim zaklepat. Zlaty LPG :-)

Měl jsem taky problém s čidlem. Po výměně termostatu se motor ohřívalo o poznání rychleji, ale problém pozdního a někdy i nečekaného zapnutí byl ve vadném čidle teploty na reduktoru. V létě rozdíl neni tak znát, ale v zimě klidně i 6km. Akorát při montáži to čidlo nešlo dát zpět do těla, tak vyčnívá dost ven. Zase mám pocit, že je čidlo dost ochlazovaný a za jízdy spíná pozdě. Pokud nepůjde čidlo dát dovnitř reduktoru, myslíte že by pomohlo kdybych reduktor i s čidlem tepelně zaizoloval? Myslim že samo-domo by se dalo něco rozumnýho vyrobit...