Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zapojenie L a N prudoveho chranica ABB F202

Vzdy som zapajal prudovy chranic podla oznacenia na nom, L a N, vzdy to bolo L vlavo, N vpravo. teraz mam predmetny chranic, je to jednofazovy, nieje na nom ziadne oznacenie. Iba na prilozenom akoze navode (schema)je oznacenie hore 1/2 a 3/4, dole 2/1, 4/3. V tom navode su zakreslene len trojfazove chranice . . . Je jedno kde mam fazu a kde pracovny? Este je tam obrazok, kde je nakresleny jednofazovy aj s vodicmi, montazny navod obrazkovy ze ako ho dat na listu, ze sroby treba skrutkovacom a pod, a tam jsu vedla chranica istice, ktore su napajane z jeho praveho dolneho vyvody tou medenou listou do spodu isticov . . . .

Diky, to som nasiel, ale aj tam je len oznacenie 1,2,3,4 . . . tie co som daval doteraz (asi 2 :-) ) mali vzdy oznacenie L a N. Tento nema, tak sa pytam ci je to jedno. Ano, na istic ide L, len som daval spodny vyvod chranica na horny vstup istica. Teraz som sopojil spodny vyvod chranica so spodnym istica medenou listou, a vystupy z istica na spotrebice mam zvrchu. Je to tak OK? nemusi byt na istici vstup hore?