Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký vysavač na popel?

Zdravím, chceme vysavač na popel včetně motoru, na internetu je toho spousta viz.:

http://www.narex-makita-bosch.cz/vysavac-na-popel- sharks-sh-20l-p-8976.html

http://www.narex-makita-bosch.cz/vysavac-na-popel- hecht-20-e-p-7576.html

http://www.alfin-trading.cz/valex/krbovy-vysavac-n a-popel-cinder-1000

d49398

Chápu, že všechno je čína, ale byl bych rád za pomoc s výběrem nějakého lepšího kolem 1000-1500kč (s omyvatelným filtrem a bezprašný).

Nebo napište zkušenosti, který určitě nebrat. Díky.

čau,

taky jsem před Vánoci potřeboval nějaký. Pročesával jsem internet a pak našel pěkné separátory tady

Koupil jsem si ten POWX305 za 1190,- ... filt je uvnitř s nějakého zvlaštního omyvatelného materiálu (vzhledově připomíná jakýsi termo oblek astronautů :D) a není to ani žádný kýč v domácnosti.

Kdybys chtěl můžu ti poslat fotky jak vypadá ten filtr ;-)

My máme ten hecht co je na druhém odkazu už přes 2 roky a v pohodě...filtr je omyvatelný...

Je tam takový návlek a pod ním je ještě jemný filtr který je podobný vzduchovému filtru u aut...

Je to skvělý pomocník-dělali jsme nový dlaždice, okna vybourávali a vše pobral (cihly apod...),

u popela pozor-používáme ho v kotelně a má problém s jemným popelem-po 10-15 minutách vysávání množství jemného popelu se filtr jakoby zaplníc-zacpe tím popelem a lux ztratí výkon...pak je třeba lux otevřít a např. nějakou destičkou stáhnout vrstvu popela z vnějšího filtru...

tato procedura je ale možná je několikrát (10-15x), pak už je opravdu dost špinavý filtr a musí se vymejt, což není (alespoň pro mě) záživná práce-bordel+prachový popel na rukách...normálně ho propereš čistou protékající vodou v umyvadle a dáš přes noc uschnout...právě mě to čeká...

můžu zaslat foto zacpaného filtru...

V každém případě nám lux hodně usnadňuje různé práce a úklid v kotelně...

Zdravím.

Mám rovněž HECHT už 2 roky a měl jsem s ním stejné problémy Udělal jsem si na něm jednoduchou úpravu a bezvadně funguje.
1. Na sací nástavec jsem si udělal křížem dva drátky, aby nebral větší kusy, které se "šprajcují" ve štěrbině uvnitř.
2. Na prachový filtr navléknu papírový filtr do vysavače /klasický jako svačinový pytlík/ do které ho dám plastový děrovaný květináč, aby byl využitý celý povrch pytliku./ Podtlakem se nedeformuje/. Veliost květináče je třeba zvolit na výšku mezery mezi spodkem filtru a dnem nádoby.Nahoře dám přes kraj obyčejnou gumu. Všechen jemný prach se chytí na papírovém filtru, který po čase vyhodím a hadrový filtr jenom vezmu vysavačem. Hadrový ani papírový filtr nemusím prát ani sundávat. Funguje mně to bezvadně už rok !! Stojí to zato

Zdravím

Ahoj kocooure, není to tak dlouho co jsem Ti chtěl psát, tvoji radu s tím s tím další sáčkem jsem si už dávno přečetl. Jen mě nebylo jasný, že jsi ho nemusel stříhat, přece každý papírový sáček má ten kartonový výlisek aby držel ve vysavači ne?
A co takhle ten sáček dát přímo na ten vstup bordelu do vysavače? myslím na konec té hadice, tak by se a ni nezašpinil ten vysavač vevnitř (ostatně na vysavači karcher to tak máme).

Ahoj. Jedná se o sáčky do vysavače, které jsou vyloženě jako "svačinové" běžné sáčky. Nic tvrdého nemají. V obchodě jim také tak říkají. Do něj vložím květináč, celé to navléknu na filtr a nahoře u víka dám "teplákovou" gumu. Fakt to bezvadně funguje. Pokud bys to dal na vstup, půjde bordel dovnitř sáčku. Má to malý obsah a pravděpodobně by se mohl lehčeji roztrhnout. Takhle se prach usadí na povrchu zvenčí a odpodává do nádoby. Stačí s vysavačem klepnout, ani se nemusí rozdělávat. Tím naplním vysavač až do poloviny popelem a nemusím ho často čistit. Popel vysávám častěji okolo dvířek / mám krbovou vložku KV1/ a tak jedno za 3 týdny celé topeniště, s popelem to lepši hoří.

Myslel si to dobře. Ale je potřeba si uvědomit obsah sáčku v porovnání s nádobou vysavače. Ten pytlík by se musel pořád vyměňovat. Dnes jsem asi po dvou měsících vyčistil krbovou vložku. Vysavač se naplnil do poloviny. Díky tomu papírovému filtru táhne do poslední chvíle. Po otevření vysavače papírový sáček sundám, vyhodím, popel vysypu a hadrovou vložku vyčistím vysavačem. Do nového pytliku vsunu plastový květináč a navléknu. Nic neperu a nečistím. Přes papírový pytlík, pokud je dobře nandaná guma, prakticky nic neprojde.
Ahoj.

Zdravím, jen jsem chtěl poděkovat za bezvadný nápad se sáčkem do vysavače. Je to jediná možnost jak krbové vysavače při ceně do 1000 Kč používat. Bez tohoto nápadu jsou nepoužitelné. Díky moc:-), český člověk si vždy poradí. Marek.;-)

Foto posílat nemusíš, já se s tím navztekal dost. Už jsem psal jestli mi ho vezmou zpátky (nakonec jsem vzal ten sharks), motor vysavače se strašně zahřívá, nehledě na to že po chvilce vysávání popela to je nepoužitelný. Nechápu na co tam je 20l nádoba která se stejně nikdy nenaplní

Jako dílenský vysavač máme tento:

karcher-wd-3-200

Je tam velkokapacitní sáček narozdíl od těch "speciálů na popel" takže nedojde k znečištění vnitřku vysavače, a zanesení toho patronového HEPA filtru, ikdyž jak jsem koukal tak po pul roce používání sáček začíná propouštět prach a zanáší se ten HEPA f. Tak nevím co by s tím vysavačem udělal jemný popel.

Pytel na popel se brzy zanese

Žádný pytel na popel to nemá, bordel jde přímo do nádoby;-). Jen sání motoru je chráněno filtrem. Případné rychlé zanešení filtru bych mohl zkusit "vylepšit" tak, jak to bylo popsáno výše - navlešením papírového sáčku do vysavače přes košik sání motoru.
Jak říkám, mám ho teprve pár dní, takže nějakého hodnocení jsem dalek. Jak se osvědčí ukáže až čas.

Měl jsem pět druhů vysavačů, každý jinou filtrační jednotku, jeden toho měl více, druhý méně. U toho Hechtu 21E jsemi nasazoval sáček, po vysátí množství jemného popela asi jako hrst ruky totálně obalený papírový pytlík a vysavač už skoro vůbec neměl tah a jen se přehříval. Po pátém použití vyhořel, záruka neuznaná, z důvodu přetěžování vysavače. Myslím si, že jsem z toho dost znechucen, že žádný neumí vysát jemný popel, hrubý ano, tak z krbových kamen, ale ne z kotle na tuhá paliva, jen z roštu a kolem kotle. popelník nevysávám, to už by nezvládl vůbec. Přemýšlel jsem nad Karcherem AD 3.200, ale nevím, zda to nebude stejná kapitola. Nakonec opět skončím u smetáčku a lopatky, musím být velice opatrný a úklid provádět částečně v prostoru kotle, protože kotel a komín jemný prach, který po zametání jemného prachu spolkne a vyletí ven. Dnes jsem volal do BAUMAXU, kde ho mají za akční cenu po slevě, 2248 Kč, ale než mě přepojili na oddělení nářadí, prodejce z oddělení sanity mi přímo řekl, že všechny tyto separátory jsou jen zbytečně vyhozené peníze a když si je přece koupíte, budete z čištění těch filtrů špinavý jako čuňata, je to katastrofa a abych po každém vysátí běžel ven, vysypal obsah z nádobky o velikosti poloviční plastové lopatky, tak to mě opravdu nebaví a uznávám, že vyhozené peníze to jsou. Zítra jdu vrátit pátý odzkoušený vysavač na popel z Lídlu, zn. Parkside, je úplně stejný, jako ten ostatní. A abych kupoval pak za chvíli nový HEPA filtr, za několik stovek, to si radši koupím něco pořádného k jídlu a pití............můj názor, někdo si to chválí, jiní ne. Ale jemný popel to nevysaje, jen hrubší, kdy se tak rachle nezanáší filtr. A kotel na TP, topeno jen dřevem, spalování do nejjemnějšího popela, nějaký separátor = vyhozené peníze.