Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojenie prudoveho chraniča

Zdravim. Mohol by som poprosit niekoho skúseného aby mi poradil. Potreboval by som schemu pre zapojenie prudoveho chraniča resp. vloženie prudového chraniča do časti el. obvodu. Jedná se o kuchyni kde chci mít pracovní zasuvky pres prudovy chranič a stale jako napr. chladička s mrazakem mimo prudového chraniče. Vše to de pres podradni rozvadeč s privodem z hl.r. v 5 žilách, ale to je jen bokem. Potreboval bych hlavne schemu pro zapojeni a prudoveho chraniče v části obvodu a pokračovaní obvodu mimo chranič. Nemysli mi to nejak :) Vopred dekuji za rozumny odpovede .

Taky je nutno brát v potaz maximální proud chráničem, v kuchyni jsou většinou potřeba dva okruhy 16A, tady já nevidím důvod, proč tam rvát fíčko na oba. Trouba, mikrovlnka, lednice, mrazák atd, ať si jede jen přes jistič, tam nemá chránič větší opodstatnění. Za to pracovní zásuvky třeba na tyčovej mixér, rychlovarku a nevím co všechno ještě, tam už se hodí.