Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem základové pasy

Ahojky, zítra začínáme hrabat a propočty jsme zjistili, že se vyplatí beton umíchat. Chtěli bychom se zeptat, zda někdo nevíte kolik je potřeba písku a cementu na jeden kubík betonu? díky

Až přijedu dom, vytahám tě za uši! 5 metráků cementu na kubík je sakra dost.
Do základů se klidně spokojím i se 180-200 kily cementu 32,5, ovšem pod podmínkou, že beton nebude jen z čistého písku, ale s podílem drceného kameniva frakce 8-22mm. Pomět tedy bude cca 60% písku, 40% drtě a ať nežeru.. 200 kil cimentu...

Já betonoval (1985) základy ručně...

Dávali jsme 40 lopat písku a 7 lopat cementu 350 (snažili jsme se je opravdu dávat stejné). Pásy byly 60cm široké a 60cm hluboké (vše hluboko v zemi, celý barák je složitě podsklepen), do nich pár 8mm drátů pro dobrý pocit. Písek byl těžený z řeky, s šutříky do velkosti (odhadem) tak 3cm.

Dneska bych to už nechtěl absolvovat ani náhodou, když si vzpomenu, že jen do základů vlezlo 7 Tater toho písku... Jenže v té době to jinak ani nešlo, betonárka by kvalitu betonu 100% ošidila. :x:

Nikdy nevíš ...
to se takhle jednou dělal trezor pro jednu nejmenovanou velkou banku.
Beton speciálka proti probourání a rozřezání. Architekt patrně pěkně sjetej, takže po vyzrání trezoru se zjistilo, že je trezor o 5 metrů vedle.
Zbourat. Beton speciálka proti probourání a rozřezání
Týden do toho mlátili a řezali, nakonec, že to vyhodí do luftu.
Trezor jen nadskočil a neporušenej dosedl.
---
Resumé: je tam dodnes tak jak byl.