Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mezera mezi zdí a kuchyňskou deskou

Mám kuchyňskou desku asi 8cm od zdi, kde jsou dlaždičky, prostě to jinak nešlo udělat. Takže je tam díra, která samozřejmě není pěkná a občas mi tam něco spadne :-):-) Deska je tmavá-šedo černá. Obklad světlý-béžový. Existují takhle široké lišty nebo něco podobného??
Předem moc díky za jakékoliv rady nebo nápady co s tím.
L

je to linka sestavovaná z ikey, jsou tam vzadu trubky, kvůli kterým nešla dát celá linka úplně ke zdi a širší desku než máme nedělají:-( , takže se tam vzadu nemohl už udělat přesah. Nesedělo by to zase ve předu. Koupili jsme byt po rekonstrukci, ale po takový, že bych snad i já udělala lepší :-D

širší desku než máme nedělají

Pozor, desky se dělají i širší než je standardní míra. Případně se deska dá nastavit "do šířky". Já to tak mám a šikovný kuchyňář to udělá tak, že dokud to někomu neřeknu, tak o tom neví.
Spíš než nějaké lištování a zabíjení prostoru bych doporučil vyměnit pracovní desku a nechat si ji udělat širší.
Jde to.

to mi doma neprojde, ten můj není moc kutil a každá taková činnost, jako třeba výměna rok staré kuchyňské desky mu přijde zbytečná :-/ ale mě to tam rozčiluje. Určitě něco musí existovat, ale nevím jak to na netu najít a hlavně co.....

Máme taky kuchyň z Ikey a tam mají opravdu jen jednu míru. Mělo se na to myslet hned a desku si pořídit jinde, pak mohla být jiného rozměru.

Záleží, jaká deska to je. My máme tuhle a ta by určitě nastavit šla.

Případně mezeru zakrýt nějakou širokou lištou, prkýnkem, palubkou, prostě něčím, co se bude hodit vzhledově...

Máme taky kuchyň z Ikea a vyřešili jsme to deskou odjinud... 80cm a truhlář ji zařízl na 72. Myslím že dát tam parapet a vytvořit "schůdek" bude pro vás nejlepší (nejlevnější) řešení. Je potřeba vzít v úvahu že 80 cm kuchyňská deska byla 2x dražší než 62 cm z Ikea.

Vlada

Kdyby ten nerez plech byl silnější a nechal se opískovat, tak by získal hezkou matnou strukturu a hezky by to vypadalo. Nerez je nadčasový, na rozdíl od té linky ...
:-D

Tak ještě jinak:
Volný prostor vyplnit tak, aby došlo k uzavření mezery a vše bylo v jedné rovině s linkou. Na materiálu tolik nezáleží, jen pak olípnout boční viditelnou hranu.
Na to silikonem přilípnout hezký obklady (případně to půjde odříznout strunou aniž byste linku poškodila). Kéž by to vyšlo tak, aby se nemusely přiřezávat.
Je otázkou, čím ty spáry promáznout, aby to drželo a bylo odolný proti agresivnějším čistícím prostředkům. Zvolil bych spárovačku co se používá v koupelně. Jestli jsou na zdi obklady, tak zvolit pokud možno ty samé nebo v neutrální světlé či bílé a s hladkým povrchem, aby se nezanášely.
Tím vznikne nepatrný schůdek a když to bude ladit s obklady na stěně bude to jedna báseň!
;-)