Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem beton

DD. Beton do zakladu, kupovanej nebo michat? Co jsem pocital tak vychazi michat (vychazi to levneji). Jedna se o cca 10m3. diky za nazory :i:

Jestli máš čas na to si všechno sehnat a míchat ručně a chceš se s tím dřít, klidně míchej. Opravdu to vyjde levněji. Doporučuju si na kus papíru nebo na PC sepsat plusy a mínusy a pak to zvážit. Každý má jiné priority.
Zvaž i takové drobnosti jako je objem míchačky. Jestli máš takovou tu minimíchačku na jedny kolečka výsledné směsi, tak se umícháš k smrti.

Pokud jste masochista tak míchat svépomocí. :x:

Chce to hodit myšlenky na papír jak říkal kolega. Doprava - vzdálenost - cena.
Většina lidí do základů nechá nechá beton dovézt. Jde jen o to ohlídat, pokud to jde, aby betonárka neošidila cement dle receptury a beton "nerozhrabaly slepice".
Nejlepší je zkusit proniknout k obsluze míchacího centra pod záminkou že vás strašně moc zajímá, jak to míchají, jako mají technoligii a nechat na stole malou pozornost jako poděkování.
Je otázkou času, kdy se tam pro beton vrátíte vy, nebo někdo z vašich známých ...
;-)

Já jsem si beton míchal sám a není to taková hrůza.nejlépe když jsou 3. A míchačka? na velikosti nezáleží protože s malou mícháš průběžně,ale s velkou namícháš 2a více koleček a pak se čeká na vyprázdnění a delší dobu nahazuješ větší množství štěrku a déle se to míchá.No pro tři lidi je zbytečná větší míchačka.10 m3 není tak moc.

Diky za odpovedi, stejne jsem se rozhodl michat. Pisek mam za "na pivo", cement jsem koupil za plno. Kamen mam jeste po dedovi. A sily zatim mam dost. Vyhodou je, ze pisek,michacku a zaklady mam hezky vedle sebe. Dik za pripadne dalsi nazory. Jak se to micha? Tri lopaty pisku a jedna cementu? :i:

Když to bude jedna k jedné jako v Černobylu, tak to musí vydržet všechno (1 pytel cementu na 1 Kamaz písku)...:-)

Podle mě je 3:1 zbytečně moc mastné, ale nejsem stavař, budu radši mlčet, nevemu si na triko nekvalitní základy. :-|

Když to bude jedna k jedné jako v Černobylu

Soused měl na brigádě Ukrajince a ten tvrdil, že Češi hrozně plýtvají s cementem... :-)

Podle mě je 3:1 zbytečně moc mastné

Tenhle poměr mám naučený už od mládí a nijak o tom nepřemýšlím - taková hezká tradice a dobře se to pamatuje :-)

3:1 na lopaty, to bych tak na překlady. V návodech užívají váhový poměr, U míchačky na lopaty. Záleží taky na písku. podívej se sem,

http://www.pozemni-stavitelstvi.wz.cz/download-vypi s.php?sekce=12

je tam ke stažení prográmek pro betonovou směs, jestli ti to k něčemu bude, nezkoušel jsem to.
Normálně jsme dělali 5:1 na lopaty, když šel s kameny do základů do země. Na podlahu a věnec 4:1, překlady 3:1.
Jinak počkej na Spy.

Hotovo. Jestli spravne pocitam, dve a pul fury pisku cca 2tuny cementu, kameny, taky fura,kdyz zacali dochazet, tak jsme rozebrali i ohniste. Michacku jsme zapnul v 7 rano a vypnul v 10.30 vecer. Byli jsme jen dva ja a manzelka. :-p