Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Detekce cigaretového zápachu

Zdravím všechny,
nesetkali jste se už někdy s tím, jak spolehlivě detekovat cigaretový pach? Mám na mysli opravdu pach, nikoliv kouř. S přítelkou ho dost nesnášíme a bohužel bydlíme v paneláku, kde si na balkóně čas od času (bohužel až příliš často) někdo zapálí a my co větráme toho máme plný byt. Kdybych měl možnost přilepit zvenku na omítku čidlo, které by třeba bezdrátově zahlásilo do místnosti, že venku se hulí a že mám urychleně zavřít okna, to bych byl spokojen...
Děkuji.

Mám psa, kríženec teriera + neznámy druh, nejaké polovné plemeno.

Pomerne malý, ostrý, s nesmierne citlivým čuchom. Je na zahrade u domu, nie je uviazaný. Jak vyjdem pred dom, okamžite je pri mne a motá sa pri nohách.

Jak vyjdem pred dom a zapálim si cigaretku, chce pri mne ostať, no okamžite začne kýchať, vyhladáva smer vetra a umiestni sa tak aby cigaretový dym nešiel k nemu. Potvora malá, vychcaná.

Tak podobného psa si pozháňaj. Jak začne kýchať, zavrieť okno .....:puff:

Podobného návodu jsem se obával... :-)
Nicméně takový drsoň, abych zavřel psa do paneláku, nebudu. Navíc ho tu má kdekdo a štěká to tu od rána do večera.

Spíš vycházím z jednoduché premisy, že pokud i značně necitlivý lidský nos je schopen ten pach zachytit, pak by neměl být problém jej detekovat i nějak za pomocí technologií.

Plynový chromatograf GC8610 (SRI) je robustním přístrojem, který je určený především pro analýzy v terénu. Je možné jej využít i v laboratoři. Plynový chromatograf je možné volitelně konfigurovat. Lze jej osadit až 16 typy detektorů, 12 typy injektorů a velkým množstvím dalšího příslušenství. Výrobce nabízí 4 modely včetně předkonfigurovaných sestav.
Vzhledem k tomu, že existují i detektory bioplynu a dalších, můžeš nastavit nejen na pach cigaret, ale i na sousedovy prdy. Problém možná bude zajištění referenčních vzorků, u prdů pak donutit sousedky k normalizovanému stravování a tím i k standartnímu smradu.
Zvláště zítra je nutno dát si pozor na konzumaci domácí slivovice v nadměrném množství. Plyny vzniklé v těle po požití slivovice lze používat místo merkaptanu.
Přeji veselé Velikonoce.:beer:

Něco od pana Googla.
Unikátní český vynález LAPAREN. Jedná se o pohlcovač pachů a škodlivin ze vzduchu, zejména zápachu po cigaretách a pachů zvířat. LAPAREN je zdravotně a ekologicky neškodný prášek, který se nasype na misku v místnosti, ve které je potřeba odstranit zápach z cigaret, zvířat a pod. Přípravek LAPAREN je vhodný do kanceláří i do domácností, kde se kouří nebo chovají zvířata. Je velice účinný a působí několik měsíců. Prášek je bez zápachu a neuvolňuje do ovzduší žádné chemické látky. Účinnou látkou je vysokomolekulární polymer, který na sebe přitahuje a fyzikálně–chemicky váže molekuly pachů a chemických látek obsažených v okolním vzduchu. Vedle cigaretového zápachu a pachu ze zvířat, odstraňuje i zápach a škodliviny pocházející z nového nábytku, koberců, kuchyňské pachy, pachy z WC a podobně. Vyčištění prostředí si velice pochvalují alergici a astmatici, u kterých dochází k úlevě a mnohdy až k úplnému vymizení potíží způsobených nečistotami v ovzduší.

Protoze oni to neciti. Maji cigaretama odrovnane cichove a chutove bunky. Je jedno, ze si kurak stoupne 10 metru ode me na zastavce, pokud zrovna nefouka vitr smerem ode me k nemu (staci bezvetri), tak to stejne cejtim a dost mi to vadi. Totez kdyz jsme s deckama v parku, tak 15-20 metru sedi mladez a huli (obcas travu) a furt to cejtim.

Jako sorry, nechci rozdmýchávat flame, ale proč by se venku nehulilo? Mezi kuřáky je procento dementů (stejně jako např. mezi nekuřáky, obyvateli Olomouce, včelaři) a je to o lidech.
Sám hulím výhradně venku, na zastávce (nekryté) klidně, pochopitelně si nestoupnu od někoho metr, v parku na lavičce taky.
Daleko víc mě leze na nervy, když někdo se sousedů (bydlím v RD) třeba griluje, to se nedá větrat. Puch. Další level je pálení bordelu na zahradě (naštěstí to nikdo neprovozuje často), to rovnou volám ozbrojené šimpanze na lince 156.

Já myslím, že všechna ta čidla, různé předražené detekční přístroje, a podobné technické vymoženosti jsou úplně na prd. Když někdo vedle mě bude kouřit, tak to ucítím i bez čidla. To sice může blikat, pípat, houkat, kvílet či přímo řvát, ale to je asi tak všechno, co mu jeho možnosti dovolí. Zápachu z cigaretového kouře vás to stejně nezbaví.... ;-)

Když už se toto téma znovu otevřelo tak musím konstatovat, že přecitlivělost na cigaretový kouř je sice módní téma, ale zde by pomohl spíše psychiatr.Zápach z kuchyně při vaření, smažení.. je úplně jiná liga ale nikoho by nenapadlo montovat automatické zavírání oken. Zdravožijci, kteří dostávají amok při slově cigareta s chutí šlukují výfukové zplodiny při jízdě na kole, kde mají pěkně roztažené plíce. Sedí na lavičce a vychutnávají zápach z aut,komínů, popelnic a spoluobčanů. O moči a výkalů psů nemluvě.
Coby odnaučenému kuřákovi (slavím 10 let nekouření) mi vadí, kdyby někdo kouřil v autě, přímo u mého stolu když jím..ale kouření u vedlejšího stolu se dá zvládnout a pokud nejsem astmatik, tak není co řešit.
Mám li uzavřenou místnost a otevřené okno pak nemůže být průvan, který by masivně kouř do místnosti vháněl, na rozdíl od koncentrovaného smradu, když se vaří zelí, smaží řízky atd. To ale není IN téma na rozdíl od cigaret.:-D

Ono je fakt příjemný, když si soused jde zapálit a pak máš toho smradu plnej byt. Potěší zvláště večer před spaním. Při pravidelným opakování každou hodinu to je nádhera.
Venku mi to nevadí, v hospodě taky ne, ale doma mě to sere. Když je to občas, tak to přežiju, ale kdybych měl já za souseda notorickýho kuřáka, tak bych asi taky lezl po zdi. Nejde tedy o to, že cigareta smrdí, ale že požitek jednoho pravidelně smrdí do bytu druhýho. Kuřák si jde na balkon, aby si nezasmradil byt, ale druhýmu to tam fouká. Podle tebe je to v pořádku?

Ono je to fakt nepříjemní. Taky jsem si to prožil, necelej rok jsem bydlel v bytovce u které si její obyvatelé udělali posezení přímo pod okny. Tak nám to šlo přímo do bytu ale to jsem nějak neřešil, prostě jsem zavřel okno a u srdce mě hřála myšlenka že se za chvilku nestěhuju do svého. Ale nejhorší bylo že nevysejpali plechovku (popelník), pak při dešti do ní nachcalo, vajgli pustili močku a když se udělalo teplo to byl potom smrádek. Nakonec jsem jim ty plechovky musel měnit a pak jsem obětoval cukřenku s pokličkou abych mohl větrat.

Jíst se musí to člověk nemá na výběr a rozumní lidé používají digestoř. U čuchání smogu taky nemá člověk moc na výběr. Kdyby tě šel kouř s komínu, smrad s výkalu a odpadku přímo do oken. Taky by si to nechtěl doma čuchat, stejně jako my co doma nechceme čuchat cigarety a začal bysto taky nějak řešit.

Jak dlouho bys vydržel chodit zavírat okna vždy, když si soused zapálí? Týden? Rok? Deset let? Každou hodinu, když je soused doma? V létě, když je hic a při zavřeným okně se nedá vydržet? V zimě, když uděláš masivní rychlý větrání a do toho, jak na sviňu, si půjde soused zahulit?

Tady asi někdo nepochopil, že když to cítím, tak už je pozdě a mám toho plný byt, když sedím na druhé straně místnosti od okna. Asi nebudu sedět na balkoně, abych cítil, že slovenský kriplové zase vylezli na svoje odpolední, ranní nebo večerní cigáro. Tak ať si hulí doma pod peřinou a pečlivě si zavře okna a všechny průduchy a sám si to pak čuchá celou noc ..

Navíc ještě klepe popel dolů z balkónu a hází vajgly pod okno do trávy.

Koukám že je to tady samej potížista. Káždýmu musí něco vadit. Takový bych fakt chtěl sousedy. Vsadím se, že někteří z těch, co tady psali, by vadilo i poklidné bydlení někde na venkově, protože tam by bylo zase hororové ticho, intenzivní vůně lučních květin, zápach z pohnojených polí atd atd..
Abyste se někteří neposrali. Jo a největší pecka pro mě byl příspěvek, že někomu vadí, když soused griluje. To jsem se fakt pobavil a rád bych toho dementa viděl.
U nás je to tak, že zapálím gril nebo udírnu a sousedi už koukají, co že to bude dobrého a né že by se dívali nasraně.

PS: Jsem nekuřák. Ať si hulí každej jak chce. Je mi to fuk.

kdybych si zašel desetkrát denně prdnout k tobě do obyváku, řešil bys ty kokote, nebo nehledal problém, kde není?!?! Kuřák vyleze na balkón a zavře za sebou dveře a okna. A já je jdu zavřít, až když už ten smrad cítím v celém bytě. Většinou mě na to upozorní děti.

neviem ako je to špecifikované v českom zákone o ochrane nefajčiarov,u nás je jasne stanovené,že fajčiar musí dodržať minimálne vzdialenosť 4m od nefajčiacej osoby alebo od objektu/napr. autobusová zastávka a podobne/,kde sú nefajčiace osoby,pokial tam nieje zakázané fajčenie na volnom priestranstve,takže pokial by bolo takéto ustanovenie platné aj v českom zákone,fajčiar fajčiaci o poschodie vyššie na balkone by porušoval tento zákon/predpis,takže napr. na schôdzi vlastníkov bytov by ste si mohli naprosto legálne odhlasovať zákaz fajčenia v spoločných priestoroch,balkonoch,terasách obytného domu presne v súlade so zákonom o ochrane nefajčiarov,u nás to možné je....

Jedna stížnost na to, že kouřím na vlastním baloně a začal bych dodržovat noční klid a to že na doraz a příklepová vrtačka do stropu v 8 večer do 10, budíček v 6 hod.:-D
Jsou lidé, kterým kouření cigaret smrdí, ale smrad z grilu jim voní, auta vlastní i cizí jim nevadí, výkaly psů jsou pro ně normální.................

Asi nebyla. Během těch dvou hodin budu čistého času vrtat jen deset minut, ale klid si neužiješ celé dvě hodiny. Přitom otravovat budu všehovšudy 8% celkového času. Chceš tvrdit, že je to přes míru?
Je sto a jeden způsob, jak sousedsky znepříjemnit život a vždy se udržím v mezích "míry obvyklé".

Zarniwúp: ano je to přes míru, a je to napadnutelné, ten kdo obtěžuje, je ten který omezuje druhých, pokud kouříš tak, že nikoho neobtěžuješ, je to Tvoje věc, ale né pokud už obtěžuješ, stejný případ jako kdybys někoho fyzicky obtěžoval nebo napadl, původcem jsi Ty tak i Ty musíš snášet omezení.

Okno bych.zavřel úplně a pořídil rekuperacni jednotku a za ní uhlikovy filtr. Bez problémů to kouř zlikviduje a navíc budu mít stále větráno.
Jinak existují čidla "air quality" a podle toho se nechá zapínat bypass toho filtru aby uhlí.mělo delší životnost.
Celá takle sranda se pro 3+1 nechá postavit za 50tis + montáž.

Mam teraz tiez problem s balkonovou fajciarkou podo mnou. Idem skusit nasledovne: zozeniem si nejaky stredne velky ventilator (z Bazosa), dam ho pred dvere na balkone. Umiestnim tam aj detektor pohybu, namiereny na balkon podo mnou. Ked sa detekuje pohyb (fajciarka prichadza), pripojeny mikrokontroler (napr. Arduino) spusti ventilator na nastavitelnu dobu, napr.10 min. Naklady: stojanovy ventilator z druhej ruky (10€), Arduino Nano(5€), releovy spinač ventilatora(5€), senzor pohybu (2€), kable a konstrukcna krabicka (10€), práca (k nezaplateniu :-))). Takze do 40-50€ by sa to malo dat urobit. Trochu mam obavy nad spotrebou elektriny :-( Druhym riesenim by bolo automaticke privretie ventilacky pri detekovanom pohybe. Staci motorcek a vodiaca lista. Mensie prevadzkove naklady, zlozitejsia montaz. Ak vas to zaujima, napiste. Rad sa podelim zo skusenostami. fholiencik

Na ten ventilátor bych se.vykašlal... Zavírání okna je mnohem lepší varianta.
Ani to nemusí byt složité.
Motorek ze steracu a na něm vačka.
Do horní spalety by se pridelal motorek a vačka by.zavírala/otevírala okno.
Ani by se nemusel řešit zpětný chod ale jen dva snimace aktuální polohy vačky.

Dobrý den,
předem se omlouvám za expresivní vyjádření, ale nemohu jinak. Vše co popisuji mám v praxi absolvováno, případným zájemcům "exkurzi" zprostředkuji.
Vaše myšlení je hodné k vzetí rozumu do hrsti, případně ke konzultaci a vyšetření u psychologa. Případně Vás odešle k vyšší instanci.
Normální je hájit svá práva v souladu s občanským zákoníkem a bezohledného smraďocha právní cestou utahat k smrti, nebo ať vycouvá a vysmrdí jinam a jde bydlet k čertu!
Život je krátký, kuřáci nám ničí zdraví, zkracují život, ale my si jako staří volové budeme dělat finanční vydání a vymýšlet zbytečné technické řešení a ještě více si komplikovat život, který nám už takhle více než dost ztrpčují bezohlední a nepřizpůsobiví. To že to tak jako tak velmi draze zaplatíme je jisté.
Víte co, běžte se podívat na plicní kliniku, tam je dost lidí v posledním stádiu rakoviny plic a hluboce se nad sebou a svým okolím zamyslete. Běžte a zeptejte se jich, proč většina z nich celý život kouřila a k okolí se chovali jako frajerštví ignorativní zmr-- masírující si své zakrnělé ego, kteří ve skutečnosti byli a jsou duševními troskami bez potřebné silné vůle a schopnosti sebeovládat se.
Tohle česko-slovenské patolízalství opravdu nikdy nepochopím. Jako národy jsme skutečně na dně. V Austrálii by obtěžujícího kuřáka vylinčovali, ale Vy je budete velkoryse tolerovat na úkor nás nekuřáků.

Nashledanou v lepších časech a hezký den i život všem lidem dobré vůle kteří respektují své okolí.

Ja by som si to dovolil zmenit na
Normální je hájit svá práva v souladu s občanským zákoníkem a bezohledného smraďocha právní cestou utahat k smrti, nebo ať vycouvá a vysmrdí jinam a jde palit ten diesel k čertu!
Život je krátký, diezle nám ničí zdraví, zkracují život, ale my si jako staří volové budeme dělat finanční vydání a vymýšlet zbytečné technické řešení a ještě více si komplikovat život, který nám už takhle více než dost ztrpčují bezohlední a nepřizpůsobiví. To že to tak jako tak velmi draze zaplatíme je jisté.
Víte co, běžte se podívat na plicní kliniku, tam je dost lidí v posledním stádiu rakoviny plic a hluboce se nad sebou a svým okolím zamyslete. Běžte a zeptejte se jich, proč většina z nich celý život smradila s dieselom a k okolí se chovali jako frajerštví ignorativní zmr-- masírující si své zakrnělé ego, kteří ve skutečnosti byli a jsou duševními troskami bez potřebné silné vůle a schopnosti sebeovládat se.
Tohle česko-slovenské patolízalství opravdu nikdy nepochopím. Jako národy jsme skutečně na dně. V Austrálii by obtěžujícího dieseloveho smradica vylinčovali, ale Vy je budete velkoryse tolerovat na úkor nás nedieselaku.