Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Detekce cigaretového zápachu

Zdravím všechny,
nesetkali jste se už někdy s tím, jak spolehlivě detekovat cigaretový pach? Mám na mysli opravdu pach, nikoliv kouř. S přítelkou ho dost nesnášíme a bohužel bydlíme v paneláku, kde si na balkóně čas od času (bohužel až příliš často) někdo zapálí a my co větráme toho máme plný byt. Kdybych měl možnost přilepit zvenku na omítku čidlo, které by třeba bezdrátově zahlásilo do místnosti, že venku se hulí a že mám urychleně zavřít okna, to bych byl spokojen...
Děkuji.

neviem ako je to špecifikované v českom zákone o ochrane nefajčiarov,u nás je jasne stanovené,že fajčiar musí dodržať minimálne vzdialenosť 4m od nefajčiacej osoby alebo od objektu/napr. autobusová zastávka a podobne/,kde sú nefajčiace osoby,pokial tam nieje zakázané fajčenie na volnom priestranstve,takže pokial by bolo takéto ustanovenie platné aj v českom zákone,fajčiar fajčiaci o poschodie vyššie na balkone by porušoval tento zákon/predpis,takže napr. na schôdzi vlastníkov bytov by ste si mohli naprosto legálne odhlasovať zákaz fajčenia v spoločných priestoroch,balkonoch,terasách obytného domu presne v súlade so zákonom o ochrane nefajčiarov,u nás to možné je....

Jedna stížnost na to, že kouřím na vlastním baloně a začal bych dodržovat noční klid a to že na doraz a příklepová vrtačka do stropu v 8 večer do 10, budíček v 6 hod.:-D
Jsou lidé, kterým kouření cigaret smrdí, ale smrad z grilu jim voní, auta vlastní i cizí jim nevadí, výkaly psů jsou pro ně normální.................

Asi nebyla. Během těch dvou hodin budu čistého času vrtat jen deset minut, ale klid si neužiješ celé dvě hodiny. Přitom otravovat budu všehovšudy 8% celkového času. Chceš tvrdit, že je to přes míru?
Je sto a jeden způsob, jak sousedsky znepříjemnit život a vždy se udržím v mezích "míry obvyklé".

Zarniwúp: ano je to přes míru, a je to napadnutelné, ten kdo obtěžuje, je ten který omezuje druhých, pokud kouříš tak, že nikoho neobtěžuješ, je to Tvoje věc, ale né pokud už obtěžuješ, stejný případ jako kdybys někoho fyzicky obtěžoval nebo napadl, původcem jsi Ty tak i Ty musíš snášet omezení.

Okno bych.zavřel úplně a pořídil rekuperacni jednotku a za ní uhlikovy filtr. Bez problémů to kouř zlikviduje a navíc budu mít stále větráno.
Jinak existují čidla "air quality" a podle toho se nechá zapínat bypass toho filtru aby uhlí.mělo delší životnost.
Celá takle sranda se pro 3+1 nechá postavit za 50tis + montáž.

Mam teraz tiez problem s balkonovou fajciarkou podo mnou. Idem skusit nasledovne: zozeniem si nejaky stredne velky ventilator (z Bazosa), dam ho pred dvere na balkone. Umiestnim tam aj detektor pohybu, namiereny na balkon podo mnou. Ked sa detekuje pohyb (fajciarka prichadza), pripojeny mikrokontroler (napr. Arduino) spusti ventilator na nastavitelnu dobu, napr.10 min. Naklady: stojanovy ventilator z druhej ruky (10€), Arduino Nano(5€), releovy spinač ventilatora(5€), senzor pohybu (2€), kable a konstrukcna krabicka (10€), práca (k nezaplateniu :-))). Takze do 40-50€ by sa to malo dat urobit. Trochu mam obavy nad spotrebou elektriny :-( Druhym riesenim by bolo automaticke privretie ventilacky pri detekovanom pohybe. Staci motorcek a vodiaca lista. Mensie prevadzkove naklady, zlozitejsia montaz. Ak vas to zaujima, napiste. Rad sa podelim zo skusenostami. fholiencik

Dobrý den,
předem se omlouvám za expresivní vyjádření, ale nemohu jinak. Vše co popisuji mám v praxi absolvováno, případným zájemcům "exkurzi" zprostředkuji.
Vaše myšlení je hodné k vzetí rozumu do hrsti, případně ke konzultaci a vyšetření u psychologa. Případně Vás odešle k vyšší instanci.
Normální je hájit svá práva v souladu s občanským zákoníkem a bezohledného smraďocha právní cestou utahat k smrti, nebo ať vycouvá a vysmrdí jinam a jde bydlet k čertu!
Život je krátký, kuřáci nám ničí zdraví, zkracují život, ale my si jako staří volové budeme dělat finanční vydání a vymýšlet zbytečné technické řešení a ještě více si komplikovat život, který nám už takhle více než dost ztrpčují bezohlední a nepřizpůsobiví. To že to tak jako tak velmi draze zaplatíme je jisté.
Víte co, běžte se podívat na plicní kliniku, tam je dost lidí v posledním stádiu rakoviny plic a hluboce se nad sebou a svým okolím zamyslete. Běžte a zeptejte se jich, proč většina z nich celý život kouřila a k okolí se chovali jako frajerštví ignorativní zmr-- masírující si své zakrnělé ego, kteří ve skutečnosti byli a jsou duševními troskami bez potřebné silné vůle a schopnosti sebeovládat se.
Tohle česko-slovenské patolízalství opravdu nikdy nepochopím. Jako národy jsme skutečně na dně. V Austrálii by obtěžujícího kuřáka vylinčovali, ale Vy je budete velkoryse tolerovat na úkor nás nekuřáků.

Nashledanou v lepších časech a hezký den i život všem lidem dobré vůle kteří respektují své okolí.

Ja by som si to dovolil zmenit na
Normální je hájit svá práva v souladu s občanským zákoníkem a bezohledného smraďocha právní cestou utahat k smrti, nebo ať vycouvá a vysmrdí jinam a jde palit ten diesel k čertu!
Život je krátký, diezle nám ničí zdraví, zkracují život, ale my si jako staří volové budeme dělat finanční vydání a vymýšlet zbytečné technické řešení a ještě více si komplikovat život, který nám už takhle více než dost ztrpčují bezohlední a nepřizpůsobiví. To že to tak jako tak velmi draze zaplatíme je jisté.
Víte co, běžte se podívat na plicní kliniku, tam je dost lidí v posledním stádiu rakoviny plic a hluboce se nad sebou a svým okolím zamyslete. Běžte a zeptejte se jich, proč většina z nich celý život smradila s dieselom a k okolí se chovali jako frajerštví ignorativní zmr-- masírující si své zakrnělé ego, kteří ve skutečnosti byli a jsou duševními troskami bez potřebné silné vůle a schopnosti sebeovládat se.
Tohle česko-slovenské patolízalství opravdu nikdy nepochopím. Jako národy jsme skutečně na dně. V Austrálii by obtěžujícího dieseloveho smradica vylinčovali, ale Vy je budete velkoryse tolerovat na úkor nás nedieselaku.