Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Izolace sklepa - ANO, NE?

Dobrý den,

chci začít využívat sklep ve starém domě. Celý je pod úrovní země, klenbový strop nad kterým jsou nevytápěné místnosti. Já budu ve sklepě potřebovat teplotu 20°C, budu vytápět el. akumulačníma kamnama. Dostal jsem spoustu návrhů od kamarádů a známých a teď si to neumím nějak srovnat. Někdo říkal obložit polystyrenem zdi sklepa, někdo ne polystyren ale skelnou vatu. Pak jsem dostal návrh udělat ze sadrokartonu uvnitř toho sklepa další místnost samostatně odizolovanou. A poslední návrh který jsem dostal je snížit strop sádrokartonem s izolací a víc prý nebude potřeba. Že prý 75cm obvodové zdi sklepa jsou sami o sobě dost velký izolátor + ještě masa půdy za zdí.

Za každou radu děkuju

Ještě by to chtělo upřesnit zásadní věc: jak vypadají hydroizolace vodorovné (ve zdi, v podlaze) a svislé (proti okolnímu terénu)? Ojevují se uvnitř na zdi fleky, výkvěty, mapy? Jestli něco z toho ano, pak žádný polystyren, žádný sádrokarton. Ostatně vzhledem k síle zdí asi tepelná izolace nebude potřeba, spíš podle upřesnění izolace proti vlhkosti.