Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co bude svítit líp?

Ahoj, potřebuju mít co nejlíp osvětlenou místnost s želvama (jsem chovatel). Zajímá mě, jestli mi víc světla udělají tři lineárky (120cm 40w) nebo 5 žárovek usporek (22 w), které mají svítit jako 100watovky... Co myslíte? Díky.

tyhle lampy mají kolem 6500lm, jedna zářivka 40W má cca 2000lm (dle spektra 1500-2400- čím užší spektrum, tím vyšší světelný výkon, ale to platí u všech svítidel), třeba 150W sodíkovka by dala i přes 15000lm, jde o to, co od toho očekáváš... Jinak pokud bys chtěl opravdu kvalitu tak šahni po metalhalogenidech, jsou cice dražší, ale stejný světlo jako od 120W (3x40W) zářivek získáš už 70W MH lampou. Nepíšeš jestli mají želvuchy i další zdroje světla (teplo, UV...), lepší bylo řešit to na tera...

Já sem si dal domu MH 70W pouliční lampu, která má kryt kulového tvaru r=50cm (matný a z plexiskla) a pěkně se mi tu i hodí :-)
Sice náběh trva asi 1,5 minuty jak kdy no, ale pak svítí ranec a světla mám dostatek dřív sem tu měl lustr s 2x75W žárovkami!!

Zkusil jsem jen na zkoušku i sodík 70W ale to bylo šílený :-) přes 10 minut jsem viděl černobíle :-D