Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak roztočit zatuhnuté kouhoutky u umyvadlové baterie

Jsa pamětliv direktiv Evropské unie o nutnosti používat na veřejných místech bezdotykovou sanitární techniku, rozhodl jsem se pořídit si do kanceláře tuhle baterii.

Řádně jsem ji nainstaloval, nastavil teplotu vody a bez problémů ji už čtyři roky používám.

Nedávno jsem si ale v návodu přečetl, že by se každý měsíc aspoň jednou mělo otočit oběma kohoutky, aby nedošlo k jejích zatuhnutí.

Protože jsem ale tuto povinnost asi 50 x za sebou porušil, je nabíledni, že teď ani s jedním kohoutkem neotočím.

Je nějaká cesta, jak je bez pomocí kladiva a hasáku rozpohybovat?

Kouzelný sprej by mohl pomoci pokud by to bylo zatuhlé zvenku. Potom bych použil sprej...no vždyť víš, sprej TJJNBV, ten co doporučuju vždycky, až jsem upadl u Tebe v podezření že ho používám i jako lubrikační gel. Myslím ale že hlavní problém bude vodní kámen uvnitř.

Tu druhou variantu bych zkusil ale opatrně aby to nedopadlo jako v závorce. A pokud to nepomůže a hasák už budeš mít v ruce tak tu baterku sundej, jsou to jen dvě matice. ;-)

1. Vypnout vodu + zbytek vypustit přes baterii.
2. Odmontovat baterii.
3. Nalít teplý roztok kyseliny citronové do baterie a roztokem opakovaně proplachovat, dokud kohoutky nepovolí.
4. Pokud to nepomůže, šlo by roztok vkapat/vlít do štěrbiny mezi kohoutkem a baterií? Nezasáhne to elektroniku?

Určitě bych se vyhnul použití síly za stávajícího stavu.

Copak elektronika tady není, ale když to naleješ do té štěrbiny, bude jedinej efekt, že to druhou stranou vyteče do bot. To je zatuhlý vevnitř, zarostlé vodním kamenem. Bez totální rozborky do původního lesního tvaru to asi nepůjde. K prožrání nějakým sajrajtem to stejně budeš muset sundat ze zdi (nezapomenout někde před tím zavřít vodu, nebo z toho bude hasická stříkačka).

//Edit: Nějak tam ten úchopový kroužek s výstupkem museli na to nandat. Není pod tím prostředním terčíkem matice? Nejde ten terčík opatrně něčím vydloubnout? Ale stejně se obávám, že to zarostlo zevnitř vodním svinstvem, z vrchu to nemá čím zatuhnout. Takže rozebrání tě asi nemine... :-/ PS: Já tohle dát do kanceláře, tak zaměstnanci raději chodí k pumpě... Nebo kilometr k potoku.

Přátelé, problém vyřešen a to prostřednictvím lubrikačního gelu strejdybrabence, kterému tímto vyjadřuji své díky a obdiv sofistikovanosti jeho pohlavního života.

Takže chtělo to nastříkat (tento příspěvek je nevím proč nesen v duchu opakované aplikace erotického výraziva) olej WD-40 do shora popsané štěrbiny (zase) a prostřednictvím páky (vytvořené z nástavce Gola soupravy nasazeného na výše nakreslený bazmek) za použití hardcore brute násilí kohout rozpohybovat.

Značím vyřešeno a odcházím si hrát na Piláta.