Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem smaltování

Dobrý den
chtěl bych se vás zeptat jestli se dá smaltovat doma
v obchodě jsem se díval že se smalt prodává v pixle od barvy, pořádně jsem se ještě o tom neinformoval jen je mi jasné že to bude něco jako komaxik (technologicky postup)
jde mi o to že mám vanu která mi vyhovuje tvarově a už se těžko shání ale je trochu zašla a kousek je i odlupnutého smaltu tak jsem přemýšlel na nějaké rekonstrukci... díky za odpovědí

Jedine potravinárska, dvojzložková farba. Osobne natieram náčinie na výrobu vína (mlynček, preš, pálenica, hrnce, apod.) týmto xindlom.
http://www.efarby.sk/epoxidova-farba-na-vane-tuzid lo-p770

Vydrží do 120°C potom začne byť elastický a vláčny.

Epoxid z pixle sa neriedi iba sa pomieša s čírym tužidlom. Dobre sa roztiera, nezanechá línie štetca po vlase, rozlieva sa po nátere, kopíruje nerovnosti. Tuhne pri cca po 30 minutách pri 25°C, je treba natierať svižne, alebo zarobiť farbu v menších množstvách. Ak je teplota pod 15°C tuhnutie sa o niečo spomaľuje.

Náter má lesklý a absolútne hladký, neporézny povrch, nešpiní sa, znesie tekuté čistiace prostriedky, čisté Savo, 30% kyseliny.
Smalt sa doma nedá vyrobiť lebo je to prášková farba s pigmentom, ktorá sa pri vysokej teplote v peci pri teplotách 900-1.200°C zapeká a vypaľuje na metale.