Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o pomoc s volbou vhodného nátěru na dubovy masiv

Dobrý den nejsem žádný maliř a natěrač nebo stolař.Jen jsem si chtěl vyrobit dubovou postel a ono se to docela dost povedlo a nerad bych to pokazil špatnou volbou natěru.Navíc je tolik možností že FAKT nevim jesti lakovat,voskovat či olejovat,každopadně bych chtěl zachovat přírodní barvu dřeva????? PLS moc o radu,děkuji předem.

Ony ty oleje s voskem nejsou oleje,jak je známe.Jsou to nenasycené mastné kyseliny,které kyslíkem ze vzduchu polymerují a tvrdnou,po měsíci naprosto tvrdý a odolný povrch.Vycházejí z lněného a palmového oleje.Sikativy,které jsou součástí,urychlují polymeraci.Mezitím olej vsákne pěkně hluboko do dřeva.
JABRAKA

Prosím ještě jednou a p o m a l u :) tedy olej má v sobě i příměs vosku? nebo vosk oleje? Chci se vyhnout klasi. laku, aby podlaha zůstala trochu prodyšná ! Nechci ji celou zalít lakem!!! Jen by mě tedy ještě zajímalo, jestli při použití oleje nebo vosku nezpůsobím to stajné ?! Ikdyž předpokládám, že spáry úplně olejem či voskem oproti laku úplně neuzavřu ?

Já používám olej na pracovní desky a nábytek od firmy PNZ. Má to atest na dětské hračky a potraviny, tak to na posteli nemůže vadit. Je to podle všech popisů přírodní záležitost, což nemám jak ověřit, ale asi by si to netroufli psát jen tak. Jinak mám s tím natřenou půl bytu a naprostá spokojenost. Je to tohle : http://www.drevobarvy.cz/drevobarvy/eshop/5-1-Olej e-a-vosky/0/5/37-2-5-l-PNZ-Olej-na-pracovni-desky- a-nabytek-ARBEITSPLATTEN-OL Je to sice dražší, ale zato žádná chemie.