Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Amatérské nezávislé topení do auta (na rozmrazení oken)

Ahoj, protože jsem (doufám že dočasně) přišel o garáž, chtěl bych zkusit něco takového:

Topný ventilátor: příkon 120W
http://vyrobce.svet-nakupu.cz/automobilovy-topny-ve ntilator-12-v-150-w/f-1/s-50/dp-61078/

Akumulátor beúdržbový 12V 5 AH
nějak ho zapnout v danou hodinu např 7 hod. ráno. (GM něco takového má)

Topný ventilátor by na tuto baterii běžel asi 20 minut do úplného vybití. Což by stačilo na rozpuštění předního skla.

Po nastartování by se tato záložní baterie nabila ze zásuvky zapalovače.

Bez ohledu na konečné technické řešení... Mohlo by to fungovat? Hlavně to nabíjení baterie?
nebo si to předsatvuji jako "Hurvínek válku"

Díky moc.
Sob

Začneme od toho nabíjení baterie ...... Někde vzadu v hlavě mám usídlený "teorém", že optimálně se baterie nabíjí proudem 1/10 kapacity. Pokud bychom připustili zvětšení na dvojnásobek, tj ve tvém případě 1A, tak se k plnému nabití ta baterie propracuje za 5 hodin. Pokud ten čas v jedoucím autě denně trávíš, abys auto mohl odstavit vždy s nabitou baterií, tak by se technicky ten systém dal určitě dát dohromady. Pro to nabíjení ze zásuvky zapalovače by musel být instalovaný nějaký "bazmek" omezující nabíjecí proud, protože vybitá baterie má v podstatě minimální odpor a nabíjení jde vlastně jakoby do zkratu.

60Wh (nebo spíš asi jen W) vyzářeného tepla v prostoru auta imho nemůže stačit k rozmrznutí okna... tedy možná by mohlo při teplotě velmi mírně pod nulou.

Po nastartování by se tato záložní baterie nabila ze zásuvky zapalovače.

a nebo taky ne, to záleží na tom, jak dlouho by se jelo. Sice by se to potom nabíjelo i po vypnutí motoru z automobilového akumulátoru, ale přečerpávat neužitečně energii mezi dvěma zásobníky a nevyhnutelně tím část energie ztratit, to nedává smysl.

Spíš bych zkonstruoval startování auta na dálku, nastartovat ho pět minut před odjezdem by stačilo. Na druhou stranu - nic asi nepřiláká zloděje víc, než nastartované auto bez posádky. :-)

A nebo vyměnit auto:-). Nějaké Saaby mají vlastní naftová kamínka, určitě to mají i některá Volva a další.

Když jsem si zpětně uvědomil podstatu problému, tj namrzlé čelní sklo, tak si myslím, že nejjednodušší je umístit po příjezdu na čelní sklo kus igelitu, nebo tu stříbrnou clonu co je za 50 Kč v každém "...bachu", nebo "...auxu", ráno otřepat, strčit do kufru a jedéééém.