Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skladba podlahy v podkroví - rekonstrukce

Dobrý den.
Potřeboval bych poradit se skladbou podlahy v podkroví 30 m2). Stávající stav: zespodu nový sádrokarton na CD roštu, 5 cm vata, starý spodní prkenný záklop, trámy 20x25, starý prkenný záklop.
Protože stará podlaha není v rovině (do nové roviny v patře schází někde 10 cm jinde pouze 7cm) plánuji udělat nový rošt z hranolků 40 x60 mm na staré prkna který udělá rovinu. Rozteč 600 mm. Mezi rošt dám vatu. Na rošt přijde 2xOSB PD 12 mm do kříže. OSB budou prošroubovány a slepeny v drážce. Kvůli přenosu kročejového hluku chci na rošt dát mirelon a OSB desky nechat jako plovoucí s dilatační spárou 1 cm od stěn. Na OSB pak přijde laminátová podlaha na Mirelonu. Hlavně se obávám kročejového hluku akvůli nerovnosti jsem jiný postup nenašel.
Je to správně nebo mám něco špatně. Nebo mi prosím doporučte jinou skladbu podlahy.
Děkuji.

Dobrý den, chtěl bych realizovat podkrovku, lépe řečeno udělat tam takové trošku skladiště na nepotřebné věci a zároveň když už budu v tom tak nějak zateplit strop, jelikož se tam nebude topit. Jaké jsou možnosti?

mám tam jen záklop z prken a dost to promrzá … je mi jasné, že variant je spousta, ale chtěl bych nějakou levnou variantu kde nemusím oddělávat záklop a zároveň tam chci nějakou novou podlahu, ne jenom záklop, proto vylučuju foukanou izolaci nebo vatu

Leo, víte proč jsem tak dlouho nereagoval? páč já nevím jaké nerovnosti tam jsou, jak velké, hluboké, kolik cm se může ubrat na výšku, jaký bude povrch.

Jednou to může oprava vydrolení jen lepidlem, jindy nivelačkou, nebo liaporem atd. Možnstí je mnoho, ale z tak malého popisu nelze navrhnou správné řešení.
Přeji hezký den.