Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Drážky pro sklo do knihovničky

Jak nejsnadněji udělat drážky pro sklo do malé závěsné knihovničky. Jednorázově, t.zn. nechci si kvůli tomu kupovat frézu. Drážky je žádoucí mít zapuštěné do roviny desky knihovničky, aby nevadily při vyjímání knížek. Dříve jsem to řešil kotoučovou pilou - nástavcem k vrtačce Narex, tím jsem udělal dvě drážky vedle sebe, dodlabal to 3 mm širokým dlátkem. Je to sice funkční, ale pracné. Neporadíte někdo ?

Ideální by asi bylo zajít za nějakým známým truhlářem, který má formátovací pilu, ale to může být skoro jednodušší si půjčit frézku... Eventuálně tzv. mafl, ale tam asi bude potřeba každou drážku protáhnout nadvakrát, zuby asi nebudou tak široké... Mimochodem - ta polička už je sestavená?

Nebylo by lepší v Horním Bachu (Hornbachu) nebo OBI koupit hotové drážky z umělé hmoty nebo hliníku celé tyto drážky přilepit? Bude to hladké, líp po tom sklo šoupe. Nahoře to nebude vyčouhlé vadit a dole sice zůstává nutnost to nějak dostat do dřeva, ale nemusí již být tak pečlivá práce. Když bude dno drážky hrubší, schová se to tou lištou na posun skla. Drážka je širší, líp se dělá. Na to je vhodné si vypůjčit frézku a práci natrénovat na nějakém starém prkně.