Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sklo na sprchovou zástěnu

Zdarec,
chtěl bych si k vaně udělat malou sprchovou zástěnu. Mám vanu Rosa od Ravaku, jenže originál zástěny mě přijdou nehorázně drahý a zástěnu z plastu zase nechci. Napadlo mě koupit tedy sklo o rozměru zhruba 150x50, vhodně olištovat, celý to přichytit a olepit silikonem.
Obyčejný sklo nepřichází v úvahu, tedy jaký tam použít? Chtělo by to něco odolnýho vůči rozbití, ale nemám představu, kolik to může stát a ani pod jakým názvem to googlit (resp. nikde jsem nenašel nic s cenama).
Potřeboval bych hlavně vědět, na kolik mě to sklo přijde, jestli vůbec má cenu do toho jít svépomocí.
Díky za pomoc.

Nejjednodušší na sehnání by mohlo být okenní sklo a bezpečnostní folie.

U oknařů nebo sklenářů by to neměl být problém, ne? Přesně ti sklo zaříznou, sbrousí hrany.

Sklenář by ti mohl dodat i příslušné silikonové lišty na olištování (případně zkus někoho kdo zasklívá lodžie).

Jasně, že pro to půjdu ke sklenářovi, aby mi to sehnal, oříznul a případně sehnal doplňky, co budu potřebovat.
Trochu jsem se dnes ptal kolegů a vyvstaly další otázky a možnosti:
- cena za bezpečnostní sklo by prej mohla být zhruba 1500Kč
- ale takový sklo může bejt dost těžký, aby to nebyla na vanu zase velká dlouhodobá zátěž
- taky je tu možnost použít akrylátový sklo - ale bude to dost odolný vůči otěru? Zase bude jednodušší ho uchytit, na kraji se kolmo přidělají dva taky akrylátový hranoly a přes ně to chytit hmoždinama do zdi. Nebude však zase příliš moc pružný?

- nějaká fixační konzole nahoře bude každopádně taky potřeba, ale tu mi udělá otec, tam není problém.

Moc se v tom nevyznám, ale z té trochy co vím ...
Připlatit si víc za anticalc, který ale není věčný.
Mě by se líbilo matné sklo (pískované).
Plastu bych se raději snažil vyhnout a upřednostnil bych možnost údržby gumovou stěrkou ...
Tím bezpečnostním sklem jste mi připomněl sklo s drátěnou mřížkou.
;-)