Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sklo na sprchovou zástěnu

Zdarec,
chtěl bych si k vaně udělat malou sprchovou zástěnu. Mám vanu Rosa od Ravaku, jenže originál zástěny mě přijdou nehorázně drahý a zástěnu z plastu zase nechci. Napadlo mě koupit tedy sklo o rozměru zhruba 150x50, vhodně olištovat, celý to přichytit a olepit silikonem.
Obyčejný sklo nepřichází v úvahu, tedy jaký tam použít? Chtělo by to něco odolnýho vůči rozbití, ale nemám představu, kolik to může stát a ani pod jakým názvem to googlit (resp. nikde jsem nenašel nic s cenama).
Potřeboval bych hlavně vědět, na kolik mě to sklo přijde, jestli vůbec má cenu do toho jít svépomocí.
Díky za pomoc.

Moc se v tom nevyznám, ale z té trochy co vím ...
Připlatit si víc za anticalc, který ale není věčný.
Mě by se líbilo matné sklo (pískované).
Plastu bych se raději snažil vyhnout a upřednostnil bych možnost údržby gumovou stěrkou ...
Tím bezpečnostním sklem jste mi připomněl sklo s drátěnou mřížkou.
;-)