Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zateplení stropu

Dobrý den.
Prosím o radu, jak nejlépe zateplit strop, nad kterým je půda, která se užívá např.
pro sušení apod. Dům je zateplený polystyrenem, strop je z MIAKO trámců a vložek.
Na něm je cca 5 cm beton, pouze 3 cm polystyren, lepenka a 3 cm perlit beton vyztužený pletivem. Na dnešní podmínky už tato konstrukce nevyhovuje.
Děkuji

Dobrý den,jestli Vám to nesníží příliš strop ,neznám výšku,tak doporučuji rošt zespodu z místnosti,pětku polistyren a sádrokarton,myslím ,že to vyjde co nejlevněji a po stránce dřiny také pohoda.Nebojte se toho,dnes se to tak dělá.Jen mě upoutala ta lepeknka zvrchu,nevím o jakou se jedná,ale nebývá to vhodné,neboť nepropouští vzdušnou vlhkost a kondenzuje tam voda a někdy se dělají mapy na stropě.Tento problém měl kámoš,půda byla nepoužívaná,takže měl pouze izolaci vatu a na ní lepenku a takto to zlobilo,po sejmutí lepenky pohoda.Jinak jsou dnes na to lepší různé fólie,které propouští pouze jedním směrem,po zadání jutadach se dozvíte více.