Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem přeložení parket

Máme 70 let staré parkety.Před 7-mi lety nám je přebrousili a přelakovali. Bohužel spáry v namáhaných místech jsou už vypadané a parkety vržou. Pozvali jsme si nyní firmu, která parkety rozebrala a přilepila ( vespod jsou fošny), ale protože je každá parketa trochu jiná, vznikly dost velké spáry- někde i 5 mm- hlavně po kratších stranách parket. Chtěla bych se zeptat, jestli bude tmel v tak velkých spárách držet. Firma tvrdí že ano, protože jsou parkety přilepené a slibují záruku 10 let.

5 mm spáry se na 100% časem vydrolí. Parkety ať jsou přilepené či nikoliv pracují, v zimě se sesychají v létě roztahují. Firma je teda statečná, že se za to chce zaručit. Když jsem se na to tady ptala parketářů, nemohli pochopit, že vůbec takovéhle spáry vyrobili!3-[ Jediné řešení v současném stavu je do těch velkých spár (5mm) vrazit proužek uřízlý z parkety, přebrousit a přelakovat. Nedávat tam samotný tmel.