Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Trouba: cim vycistit pripaleniny ?

Co jsou prostredky k cisteni trouby dostupne v obchode, nic nepomaha. Ma cenu se s tim sr*t, nebo rovnou koupit novou? Problem je, ze to dela hodne dymu, kdyz se zapne a dymit neprestava ani po delsi dobe. Diky za rady.

No docela origoš dotaz :-D. Jestli už je teda trouba tak politá čímsi (omastkem, těstem atd.), že už kouří jako dýmovnice, zamyslel bych se nad kvalitou hospodyně (pardon), a pak by asi nezbylo než vzít nějakou škrabku, a usazeniny očistit nejdřív mechanicky, co to jde, pak mastnoty rozpustit technickým benzínem (zastudena!!!) a teprve na fajnové doleštění použít nějaký origo čistič na trouby.
Možná by nebylo na škodu napsat, co to je za troubu (plyn, el., nerez, smalt), popřípadě, pokud je to tak hrozný, podívat se i pod rošty a podlážky (třeba u plynových trub šly vyndat), kam a co tam vlastně nateklo.

no vona tak nejak je spinava ze vsech stran, taky by me zajimalo, co s tim provadeli a hlavne, jak to mohli pouzivat k priprave jidla, ale co uz... ja prisel k hotovemu, po predchozich obyvatelich :) Je elektricka a co slo vysunout jsem cistil zvlast, ale zejmena vrchni stenu nemohu, a nedostanu se tam poradne ani pres spiraly... a taky je problem, ze to cele ostrikam a natece to kdovi kam i do obvodu... taky jsem to zkousel zakryt ty diry vzadu alobalem, ale pak zase brani cisteni... proste se na to vyprdnout asi a koupit novou? Ona neni zas tak o moc drazsi nez ty cistici pripravky.