Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ulomený pant u dvířek od pračky

Zdravím.. máme asi 10 let starou Siemens siwamat 2105 a urval se nám tam pant.. jediný nahrádní díl na který jsem narazil byl tenhle ale problém tam je že u té mé pračky nejsou ty konce toho pantu zakroucený... a hlavně že to je z anglie.. u nás sem na nic nenarazil (na internetu)... a pak mě ještě napadlo jestli by to nešlo slepit tímto lepidlem říkaj že to je na namáhavý spoje ale nevím jestli by to udrželo ty dveře... takhle to vypadá
[http://img261.imageshack.us/img261/4387/dsc01285lo9 .jpg]

Nedovedu si úplně dobře prosotorově představit místo, kde to prasklo.
Chce to sehnat nový pant, nemá cenu vymýšlet jiné řešení.
Co prodejce? Výhradní dovozce? Servisní síť?

Možná by to zručný zámečník vyrobil ...

Pokud lepit tak jedině http://www.loctite.cz/int_henkel/loctite_cz/index.c fm

Úžasným lepidlům UNIVERSUM, která tlačili na trh stánkoví prodejci příslušející do MLM skupin ... tomu nevěřím, že by to drželo.
To je tak na lepení podrážek a střepů hrnků.
Pokud to špatně přilepíte a povolí spoj, praskne pant jinde.

Hm, to bude obtížné. Jedině vyrobit znova. I když si také nedovedu přesně představit, co prdlo. Materiál je nějaký kompozit, to nepůjde ani svařit. Kyanakrylátová lepidla na tom také nebudou držet. Jestli je to na tupo, tak asi žádné lepidlo, jedině konstrukční vícesložková lepidla na bázi epoxidu, ale na tupo také nevím, je to tam namáhané až běda (obrovská páka), to neudrží ani epoxid. Jedině to zkusit nějak přepásat, vypižlat z kusu kovu pilníkem a díru vhodně vyvrtat - nevím, jak to původně vypadalo.

To zlepit nepojde, pochybujem ze by vobec nejake lepidlo udrzalo to namahanie na tak malej ploche (mozno nejake superlepidlo z vyzkumu nasa ;-)), zvarit tak isto nie (to bude nejaka zinkova zliatina - casto sa to pouziva na taketo odliatky). Takze jedine pokusit sa pracne vyrobit nejaky novy diel, alebo sa pokusit ten pant opravit. Ja by som sa ho najskor pokusil opravit nasledovne - zmerat si priemer toho spodneho neulomeneho cudliku a aj jeho dlzku, potom ho odrezat, rovnako odrezat aj tu strednu zuzenu cast pantu. Vyvrtat na mieste olomeneho a urezaneho cudliku skrz diery s priemerom ako mal ten cudlik. Potom uz len zohnat kus drotu s priemerom toho cudliku, a odrezat ho na dlzku tak aby ked sa prestrci cez oba vyvrtane otvory pretrcali oba konce drotu tak ako povodne cudliky. Aby ten drot nevypadaval, prilepit ho v tych dierach trebars nejakym epoxidom. Alebo teraz ma napadlo este jedno riesenie - vyvrtat v mieste toho ulomeneho cudlika dieru, narezat do nej zavit a nasrobovat vhodny cudlik (da sa vyrobit napr. zo skrtuky s hladkou castou vhodneho priemeru tak ze hladka cast bez zaviu bude vonku sa zavit sa zaskrutkuje do urobeneho otvoru).

není z toho nic mo vidět... Já jsem nesehnatelný chybějící kousek kovu brousil asi týden z hliníku, a překvapivě na pátý pokus plní původní funkci. Takže pokud je to rozunmý tvar tak kousek hliníku, pilník a brousit, brousit, vrtat, brousit :-)