Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oprava žaluzií

dobrý den, rád bych se zeptal jestli nemá někdo nějaké zkušenosti s opravou žaluzií, šňůrka kterou se žaluzie otvírají a zavírají mi přetrhnutá zůstala v ruce. Hádám že se žaluzie musí odšroubovat a nějak tam šňůrku dát zpět. Jelikož se to stalo ve škole tak to musím zaplatit a chtěl bych se zeptat kolik by mohlo stát (přibližně) opravení i s tou šňůrkou...děkuji

Pokud to jsou to meziokenní žaluzky, tak potřebuješ i nějaký to nářadí, aby ses dostal do okna. Předokenní jsou brnkačka, pokud tu šňůru seženeš (dá se to), tak prostě sundáš tu starou a novou natáhneš v patřičné délce. Případné protáhnutí šňůry skrze otvory uděláš pomocí drátku.
Můj tata to taky měnil, když se ty starý šňůry prostě prošoupaly neustálým vytahováním nahoru a dolů. Možná bys to ve škole taky mohl uhrát na stáří a opotřebení šňůry, pokud jste tedy nedělali kraviny, ale stalo se to normálním použitím. Stačí to srovnat s ostatníma oknama.

Dobrý den,

něco podobného se mi stalo i doma, musel jsem si žaluzii odšroubovat a na zahradě ji rozložit a provléci provázek skrze lamely až do horní lišty. Šlo to celkem dobře, objednal jsem si několik náhradních dílů na

www.zaluzieservis.cz

a opravil nakonec většinu žaluzií v baráčku.

Prajem dobrý deň,
chcela by som sa spýtať a poprosiť o radu. Asi viacročným používaním vnútorných horizontál. plastových žalúzií mi prestala fungovať tá asi 0,5 m dlhá plastová palička,ktorou sa točí a reguluje otváranie-zatváranie lamiel žalúzií, prípadne ich pretočenie a regulovanie ich nastavenia proti slnku. Tá palička mi tam visí na ľavej strane cca 5 cm od kraja a od otvoru, v ktorom sú nejaké ozubené kolieska, len na jej pootočenie sa nič nedeje, je nefunkčná, niečo sa niekde muselo buď pretrhnúť/nič som nerobila na silu, normálne ako inokedy, len nereagovala,/ alebo z niečoho spadnúť medzi tými kolieskami /nesmejte sa prosím, nie som odborník/. Prosila by som niekoho ochotného o radu, prípadne nákres /video/ ako na to, prípadne presný názov čo k tomu treba dokúpiť a vymeniť, ako to rozobrať, či to celé dať z okna dole a ako, aby to išlo aj zpäť, alebo sa to dá opraviť aj z boku.... Za ochotu a pomoc ďakujem

Pokud budete někdy potřebovat další náhradní díly pro žaluzie nebo sítě proti hmyzu můžete se podívat na
*********. Mají k nim všechno i s návody.

Jednou Petr, podruhé Natálie. Pokud máte zájem o placenou reklamu, jsme k dispozici. (Jan Fiala)