Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odvod digestoře

Chystám se k instalaci digestoře do staršího RD. Digestoř pořizují výkonou, s průměrem odtahu 150 mm. Počítal jsem s vyústěním 3 metrovým přímým vedením na střechu. Nevýhodou tohoto řešení je průměr zabudovaného vývodu ve střeše, který je 110 mm, tzn. že bych musel vedení výrazně zredukovat. Druhým řešením by pak bylo vedení zhruba stejně dlouhé, avšak 2 krát lomené pod úhlem 45° s vývodem do boku budovy. U tohoto řešení bych průměr 150 mm dodržel. Děkuji za radu.

Nebál bych se té redukce na 110 mm, pokud je to rovně nahoru, tak by mohl docela působit i komínový efekt. Já jsem musel instalovat vývod na zeď, a když fouká vítr ze špatného směru, tak má motor docela co dělat, aby ten tlak přetlačil ( někdy lituju, že nemám čtyřstupňovou regulaci, ale jen tří...)
K.