Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pokládka venkovní dlažby z přírodního kamene

Dobrý den,
prosím o radu jak nejlépe položit dlažbu z přírodních kamenů kolem domu a na parkovací stání. Podklad je z jílovité zeminy, která když zaprší, mění se v bahno. V některých místech není moc pevný, takže usazení do betonu nepřichází v úvahu, neboť by to praskalo. Momentálně máme kolem celého domu štěrk, aby se zde dalo chodit a parkovat. Nevím zda kameny pokládat na štěrk a mezery něčím vysypat a nechat prorůdt travou, nebo štěrk odstranit a kameny vmáčknout do bahna a doufat, že se mezery časem zpevní prorůstající travou, nebo jestli je podsypávat pískem či jiným materiálem. Je třeba pod ně dávat geotextilii?
Poraďte prosím, kdo s tím máte zkušenost.

Díky Kateřina

Dobrý den,
pokud máte měkký jílovitý podklad, tak určitě nedláždit do hlíny! Vždycky je třeba pod dlažbou udělat štěrkový podklad, ten je třeba zhutnit ( podle předpokládaného zatížení, pokud by se tam jen chodilo, tak by asi nebylo třeba), a až potom na něj dlažba ( a nebo beton a dlažba). Ale myslím, že 10 cm betonu armovaného KARI sítěmi unese i osobák s přehledem...( samozřejmě beton taky na štěrkový podklad) Ta geotextilie by možná taky nebyla od věci, ale to už bych bral jako nadstandard....
K.